македонски » англиски US   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [thirty-two]

At the restaurant 4

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [thirty-two]

At the restaurant 4

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиEnglish US
Една порција помфрит со кечап. I’- l--- c---- / F----- f---- (a-.) w--- k------.
И две со мајонез. An- t-- w--- m---------.
И три порции со пржен колбас со сенф. An- t---- s------- w--- m------.
   
Каков зеленчук имате? Wh-- v--------- d- y-- h---?
Имате ли грав? Do y-- h--- b----?
Имате ли карфиол? Do y-- h--- c----------?
   
Јас со задоволство јадам пченка. I l--- t- e-- (s----) c---.
Јас обожавам да јадам краставици. I l--- t- e-- c-------.
Јас радо јадам домати. I l--- t- e-- t-------.
   
Јадете ли исто така радо и лук? Do y-- a--- l--- t- e-- l---?
Обожавате ли да јадете исто така и кисела зелка? Do y-- a--- l--- t- e-- s---------?
Обожавате ли да јадете исто така и леќа? Do y-- a--- l--- t- e-- l------?
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? Do y-- a--- l--- t- e-- c------?
Јадеш ли исто така радо и броколи? Do y-- a--- l--- t- e-- b-------?
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? Do y-- a--- l--- t- e-- p------?
   
Јас не сакам кромид. I d---- l--- o-----.
Јас не сакам маслинки. I d---- l--- o-----.
Јас не сакам печурки. I d---- l--- m--------.