македонски » англиски US   Во такси


38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [thirty-eight]

In the taxi

38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [thirty-eight]

In the taxi

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиEnglish US
Ве молам повикајте едно такси. Pl---- c--- a t---.
Колку чини до железничката станица? Wh-- d--- i- c--- t- g- t- t-- s------?
Колку чини до аеродромот? Wh-- d--- i- c--- t- g- t- t-- a------?
   
Право напред, молам. Pl---- g- s------- a----.
Овде десно, молам. Pl---- t--- r---- h---.
Таму на аголот на лево, молам. Pl---- t--- l--- a- t-- c-----.
   
Брзам. I’- i- a h----.
Јас имам време. I h--- t---.
Ве молам возете пополека. Pl---- d---- s-----.
   
Застанете овде молам. Pl---- s--- h---.
Почекајте еден момент Ве молам. Pl---- w--- a m-----.
Јас веднаш ќе се вратам. I’-- b- b--- i----------.
   
Дадете ми една признаница Ве молам. Pl---- g--- m- a r------.
Јас немам ситни пари. I h--- n- c-----.
Вака е добро, остатокот е за Вас. Th-- i- o---- p----- k--- t-- c-----.
   
Возете ме на оваа адреса. Dr--- m- t- t--- a------.
Возете ме до мојот хотел. Dr--- m- t- m- h----.
Возете ме на плажата. Dr--- m- t- t-- b----.