македонски » англиски UK   Во ресторан 3


31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

+ 31 [thirty-one]

+ At the restaurant 3

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиEnglish UK
Јас би сакал / сакала едно предјадење. I w---- l--- a s------. +
Јас би сакал / сакала една салата. I w---- l--- a s----. +
Јас би сакал / сакала една супа. I w---- l--- a s---. +
   
Јас би сакал / сакала еден десерт. I w---- l--- a d------. +
Јас би сакал / сакала еден сладолед со шлаг. I w---- l--- a- i-- c---- w--- w------ c----. +
Јас би сакал / сакала овошје или сирење. I w---- l--- s--- f---- o- c-----. +
   
Ние сакаме да појадуваме. We w---- l--- t- h--- b--------. +
Ние сакаме да ручаме. We w---- l--- t- h--- l----. +
Ние сакаме да вечераме. We w---- l--- t- h--- d-----. +
   
Што сакате за појадок? Wh-- w---- y-- l--- f-- b--------? +
Лепчиња со мармалад и мед? Ro--- w--- j-- a-- h----? +
Тост со колбаси и сирење? To--- w--- s------ a-- c-----? +
   
Едно варено јајце? A b----- e--? +
Едно јајце на око? A f---- e--? +
Еден омлет? An o-------? +
   
Молам, уште еден јогурт. An----- y------- p-----. +
Молам, уште сол и бибер. So-- s--- a-- p----- a---- p-----. +
Молам, уште една чаша вода. An----- g---- o- w----- p-----. +
   
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /customers/0/c/2/50languages.com/httpd.www/common/languages.php on line 295