македонски » француски   Во такси


38 [триесет и осум]

Во такси

-

+ 38 [trente-huit]

+ En taxi

38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [trente-huit]

En taxi

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиfrançais
Ве молам повикајте едно такси. Ve------ m-------- u- t---- s--- v--- p----. +
Колку чини до железничката станица? Co----- e----- q-- ç- c---- j------ l- g--- ? +
Колку чини до аеродромот? Co----- e----- q-- ç- c---- j------ l--------- ? +
   
Право напред, молам. To-- d----- s--- v--- p----. +
Овде десно, молам. A d------ s--- v--- p----. +
Таму на аголот на лево, молам. Pr---- l- p------- à g----- a- c---- s--- v--- p----. +
   
Брзам. Je s--- p-----. +
Јас имам време. J’-- l- t----. +
Ве молам возете пополека. Al--- p--- l--------- s--- v--- p----. +
   
Застанете овде молам. Ar---------- i--- s--- v--- p----. +
Почекајте еден момент Ве молам. At------ u- m------ s--- v--- p----. +
Јас веднаш ќе се вратам. Je r------ t--- d- s----. +
   
Дадете ми една признаница Ве молам. Do-------- u- r---- s--- v--- p----. +
Јас немам ситни пари. Je n--- p-- d- m------. +
Вака е добро, остатокот е за Вас. C’--- b--- g----- l- m------. +
   
Возете ме на оваа адреса. Co----------- à c---- a------. +
Возете ме до мојот хотел. Co----------- à c-- h----. +
Возете ме на плажата. Co----------- à l- p----. +