македонски » хинди   Во ресторан 2


30 [триесет]

Во ресторан 2

-

+ ३० [तीस]30 [tees]

+ रेस्टोरेंट में २restorent mein 2

30 [триесет]

Во ресторан 2

-

३० [तीस]
30 [tees]

रेस्टोरेंट में २
restorent mein 2

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиहिन्दी
Еден сок од јаболко, молам. कृ--- ए- स-- क- र- ल---
k----- e- s-- k- r-- l--e
+
Една лимонада, молам. कृ--- ए- न---- प--- ल---
k----- e- n------ p----- l--e
+
Еден сок од домати, молам. कृ--- ए- ट---- क- र- ल---
k----- e- t------- k- r-- l--e
+
   
Јас би сакал / сакала една чаша црвено вино. मु-- ए- प----- ल-- म--- च----
m---- e- p----- l--- m--- c-----e
+
Јас би сакал / сакала една чаша бело вино. मु-- ए- प----- श---- म--- च----
m---- e- p----- s---- m--- c-----e
+
Јас би сакал / сакала едно шише шампањско. मु-- ए- ब--- श------ च----
m---- e- b---- s------- c-----e
+
   
Сакаш ли риба? क्-- आ--- म--- अ---- ल--- ह-?
k-- a----- m-------- a------- l------ h--?
+
Сакаш ли говедско месо? क्-- आ--- ग----- अ---- ल--- ह-?
k-- a----- g------ a------ l----- h--?
+
Сакаш ли свинско месо? क्-- आ--- स--- क- म--- अ---- ल--- ह-?
k-- a----- s--- k- m---- a------ l----- h--?
+
   
Јас би сакал / сакала нешто без месо. मु-- म--- क- ब--- क-- च----
m---- m---- k- b--- k---- c-----e
+
Јас би сакал / сакала една чинија со зеленчук. मु-- ए- थ--- स------- च----
m---- e- t------ s-------- c-----e
+
Јас би сакал / сакала нешто, што не трае долго. मु-- ऐ-- क-- च---- ज- ज----- स-- न ल-
m---- a--- k---- c------ j- j----- s---- n- le
+
   
Го сакате ли ова со ориз? क्-- आ--- स-- म-- च--- च----?
k-- a----- s---- m--- c------ c------?
+
Го сакате ли ова со тестенини? क्-- आ--- स-- म-- न----- च----?
k-- a----- s---- m--- n------ c------?
+
Го сакате ли ова со компири? क्-- आ--- स-- म-- आ-- च----?
k-- a----- s---- m--- a---- c------?
+
   
Ова не ми е вкусно. मु-- प--- न--- आ--
m---- p----- n---- a--a
+
Јадењето е студено. खा-- ठ---- ह-
k----- t----- h-i
+
Јас ова не го нарачав. मै--- य- न--- म------ थ-
m----- y-- n---- m--------- t-a
+