македонски » хинди   Во ресторан 3


31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

३१ [इकतीस]
31 [ikatees]

रेस्टोरेंट में ३
restorent mein 3

31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

३१ [इकतीस]
31 [ikatees]

रेस्टोरेंट में ३
restorent mein 3

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиहिन्दी
Јас би сакал / сакала едно предјадење. मु-- ए- स------- च----
m---- e- s------- c-----e
Јас би сакал / сакала една салата. मु-- ए- स--- च----
m---- e- s----- c-----e
Јас би сакал / сакала една супа. मु-- ए- स-- च----
m---- e- s--- c-----e
   
Јас би сакал / сакала еден десерт. मु-- ए- ड----- च----
m---- e- d------ c-----e
Јас би сакал / сакала еден сладолед со шлаг. मु-- क---- क- स-- ए- आ------- च----
m---- k---- k- s---- e- a--------- c-----e
Јас би сакал / сакала овошје или сирење. मु-- ए- फ- य- च--- च----
m---- e- p--- y- c---- c-----e
   
Ние сакаме да појадуваме. हम न----- क--- च---- ह--
h-- n------ k----- c------- h--n
Ние сакаме да ручаме. हम द---- क- ख--- च---- ह--
h-- d------ k- k----- c------- h--n
Ние сакаме да вечераме. हम ख--- च---- ह--
h-- k----- c------- h--n
   
Што сакате за појадок? आप-- न----- क- ल-- क--- च----?
a----- n------ k- l-- k-- c------?
Лепчиња со мармалад и мед? मु----- औ- म-- क- स-- ब-?
m------ a-- m---- k- s---- b--?
Тост со колбаси и сирење? सा--- औ- च--- क- स-- ट----?
s----- a-- c---- k- s---- t---?
   
Едно варено јајце? उब--- ह-- अ---?
u----- h-- a---?
Едно јајце на око? तल- ह-- अ---?
t--- h-- a---?
Еден омлет? ऑम----?
o----?
   
Молам, уште еден јогурт. कृ--- ए- औ- द-- द----
k----- e- a-- d---- d----e
Молам, уште сол и бибер. कृ--- न-- औ- म---- द----
k----- n---- a-- m---- d----e
Молам, уште една чаша вода. कृ--- औ- ए- प----- प--- द----
k----- a-- e- p----- p----- d----e