македонски » хинди   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

३२ [बत्तीस]
32 [battees]

रेस्टोरेंट में ४
restorent mein 4

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

३२ [बत्तीस]
32 [battees]

रेस्टोरेंट में ४
restorent mein 4

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиहिन्दी
Една порција помфрит со кечап. के-- क- स-- ए- फ----- फ------
k----- k- s---- e- p------ p-----z
И две со мајонез. और द- म------- क- स--
a-- d- m------ k- s---h
И три порции со пржен колбас со сенф. और त-- ग---- क--- स---- म------ क- स--
a-- t--- g--- k--- s----- m------ k- s---h
   
Каков зеленчук имате? आप-- प-- क-- प----- क- स------- ह--?
a----- p--- k-- p------ k-- s-------- h---?
Имате ли грав? क्-- ब---- म-- स--- ह-?
k-- b---- m-- s----- h--?
Имате ли карфиол? क्-- आ--- प-- फ------ ह-?
k-- a----- p--- p----------- h--?
   
Јас со задоволство јадам пченка. मु-- म-- ख--- प--- ह-
m---- m---- k----- p----- h-i
Јас обожавам да јадам краставици. मु-- ख--- ख--- प--- ह-
m---- k----- k----- p----- h-i
Јас радо јадам домати. मु-- ट---- ख--- प--- ह-
m---- t------- k----- p----- h-i
   
Јадете ли исто така радо и лук? क्-- आ- ल---- भ- ख--- प--- क--- ह--?
k-- a-- l---- b--- k----- p----- k----- h---?
Обожавате ли да јадете исто така и кисела зелка? क्-- आ- अ---- ब------ भ- ख--- प--- क--- ह--?
k-- a-- a------- b---------- b--- k----- p----- k----- h---?
Обожавате ли да јадете исто така и леќа? क्-- आ- द-- भ- ख--- प--- क--- ह--?
k-- a-- d--- b--- k----- p----- k----- h---?
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? क्-- त---- ग--- भ- अ---- ल--- ह--?
k-- t----- g----- b--- a------ l----- h---?
Јадеш ли исто така радо и броколи? क्-- त---- ब------- भ- अ---- ल--- ह--?
k-- t----- b------- b--- a------ l----- h---?
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? क्-- त---- क------- भ- अ---- ल--- ह--?
k-- t----- k------- b--- a------ l----- h---?
   
Јас не сакам кромид. मु-- प---- अ---- न--- ल--- ह-
m---- p---- a------ n---- l----- h-i
Јас не сакам маслинки. मु-- ऑ------ अ---- न--- ल--- ह--
m---- o---- a------ n---- l----- h--n
Јас не сакам печурки. मु-- म------- अ---- न--- ल--- ह--
m---- m-------- a------ n---- l----- h--n