македонски » хинди   Во дискотека


46 [четириесет и шест]

Во дискотека

-

४६ [छियालीस]
46 [chhiyaalees]

डिस्को में
disko mein

46 [четириесет и шест]

Во дискотека

-

४६ [छियालीस]
46 [chhiyaalees]

डिस्को में
disko mein

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиहिन्दी
Дали е слободно ова место? क्-- य- स-- ख--- ह-?
k-- y-- s--- k------ h--?
Смеам ли да седнам покрај вас? क्-- म-- आ--- प-- ब-- स--- / स--- ह--?
k-- m--- a----- p--- b---- s----- / s------ h---?
Со задоволство. जी ह---
j-- h---!
   
Како ви се допаѓа музиката? सं--- क--- ह-?
s------ k---- h--?
Малку е прегласна. थो--- स- ऊ--- ह-
t---- s- o----- h-i
Но групата свири сосема добро. ले--- अ---- ब-- र-- ह--
l---- a------ b--- r--- h--n
   
Често ли сте овде? क्-- आ- य--- अ--- आ-- / आ-- ह--?
k-- a-- y----- a----- a--- / a---- h---?
Не, ова е прв пат. जी न---- य- प--- ब-- ह-
j-- n----- y-- p------ b--- h-i
Не сум бил / била овде никогаш. मै- य--- प--- क-- न--- आ-- / आ- ह--
m--- y----- p----- k----- n---- a--- / a--- h--n
   
Танцувате ли? क्-- आ- न---- च------?
k-- a-- n------- c---------?
Можеби подоцна. शा-- थ--- द-- ब--
s------ t----- d-- b--d
Јас не умеам да танцувам така добро. मै- उ--- अ---- न--- न-- स--- / स--- ह--
m--- u---- a------ n---- n---- s----- / s------ h--n
   
Тоа е сосема едноставно. बह-- आ--- ह-
b---- a----- h-i
Јас ќе ви покажам. मै- आ--- द----- / द----- ह--
m--- a----- d------- / d-------- h--n
Не, подобро друг пат. जी न--- श--- क-- औ-
j-- n---- s------ k----- a-r
   
Чекате ли некого? क्-- आ- क--- क- र-- द-- र-- / र-- ह--?
k-- a-- k---- k-- r--- d--- r--- / r---- h---?
Да, мојот пријател. जी ह--- म--- द---- क-
j-- h---- m--- d--- k-e
Еве го позади, доаѓа! ली---- व- आ ग---
l------ v-- a- g---!