македонски » индонезиски   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [tiga puluh dua]

Di Restoran 4

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [tiga puluh dua]

Di Restoran 4

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиbahasa Indonesia
Една порција помфрит со кечап. Se------ k------ g----- d----- s--- t----.
И две со мајонез. Du- p----- k------ g----- d----- m------.
И три порции со пржен колбас со сенф. Ti-- s---- p------- d----- m-----.
   
Каков зеленчук имате? Sa----- a-- y--- A--- p----?
Имате ли грав? An-- p---- k--------------?
Имате ли карфиол? An-- p---- k------ k--?
   
Јас со задоволство јадам пченка. Sa-- s--- m---- j-----.
Јас обожавам да јадам краставици. Sa-- s--- m---- t----.
Јас радо јадам домати. Sa-- s--- m---- t----.
   
Јадете ли исто така радо и лук? Ap---- A--- j--- s--- m---- b----- p---?
Обожавате ли да јадете исто така и кисела зелка? Ap---- A--- j--- s--- m---- k-- a---?
Обожавате ли да јадете исто така и леќа? Ap---- A--- j--- s--- m---- k----- l-----?
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? Ap---- k--- j--- s--- m---- w-----?
Јадеш ли исто така радо и броколи? Ap---- k--- j--- s--- m---- b------?
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? Ap---- k--- j--- s--- m---- p------?
   
Јас не сакам кромид. Sa-- t---- s--- b----- b-----.
Јас не сакам маслинки. Sa-- t---- s--- b--- z-----.
Јас не сакам печурки. Sa-- t---- s--- j----.