македонски » индонезиски   На аеродром


35 [триесет и пет]

На аеродром

-

+ 35 [tiga puluh lima]

+ Di bandara

35 [триесет и пет]

На аеродром

-

35 [tiga puluh lima]

Di bandara

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиbahasa Indonesia
Би сакал / сакала да резервирам еден лет за Атина. Sa-- i---- m------ p---------- k- A-----. +
Дали е тоа е директен лет? Ap---- i-- p---------- l-------? +
Ве молам едно место до прозорецот, непушач. To---- t-------- d- d---- j------- t---- m------. +
   
Би сакал / сакала да ја потврдам мојата резервација. Sa-- i---- m------------ r-------- s---. +
Би сакал / сакала да ја откажам мојата резервација. Sa-- i---- m---------- r-------- s---. +
Би сакал / сакала да ја променам мојата резервација. Sa-- i---- m------ k------ r-------- s---. +
   
Кога оди следната машина за Рим? Ka--- p------ b--------- t------ k- R---? +
Дали има уште две слободни места? Ap- a-- d-- k---- y--- m---- k-----? +
Не, имаме само уште едно слободно место. Ti---- h---- a-- s--- k---- y--- m---- k-----. +
   
Кога слетуваме? Ka--- k--- m-------? +
Кога ќе сме таму? Ka--- k--- s----- d- s---? +
Кога има автобус до центарот на градот? Ka--- a-- b-- y--- p---- k- p---- k---? +
   
Ова е вашиот куфер? Ap---- i-- k---- A---? +
Ова е вашата ташна? Ap---- i-- t-- A---? +
Ова е вашиот багаж? Ap---- i-- b----- A---? +
   
Колку багаж можам да земам со себе? Be---- b----- y--- d---- s--- b---? +
Дваесет килограми. Du- p---- k---. +
Што, само дваесет килограми? Ap-- h---- d-- p---- k---? +