македонски » индонезиски   Негирање 2


65 [шеесет и пет]

Негирање 2

-

65 [enam puluh lima]

Bentuk negatif 2

65 [шеесет и пет]

Негирање 2

-

65 [enam puluh lima]

Bentuk negatif 2

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиbahasa Indonesia
Скап ли е прстенот? Ap---- c-------- m----?
Не, тој чини само сто евра. Ti---- h------- h---- s------ e---.
Но јас имам само педесет. Te----- s--- h---- p---- l--- p----.
   
Готов / готова ли си веќе? Ka-- s---- s------?
Не, сеуште не сум. Ti---- b----.
Но веднаш ќе бидам готов / готова. Ta--- s--- s------ s------- l---.
   
Сакаш ли уште супа? Ka-- m-- s--?
Не, не сакам повеќе. Ti---- s--- t---- m-- a------ l---.
Но сакам уште еден сладолед. Ta--- m---- m-- e- k---.
   
Живееш ли веќе долго овде? Ap---- k--- s---- t------ l--- d- s---?
Не, штотуку еден месец. Ti---- b--- s------.
Но познавам веќе многу луѓе. Ta-- s--- s---- b----- m------- o----.
   
Патуваш ли утре накај дома? Ap---- k--- b---- p----- k- r----?
Не, дури за викендот. Ti---- h---- p--- a---- p----.
Но се враќам веќе во недела. Ta--- s--- k------ h--- M-----.
   
Дали твојата ќерка е веќе возрасна? Ap---- a--- p-------- k--- s---- d-----?
Не, таа е штотуку седумнаесет. Ti---- d-- b--- t---- b----.
Но таа веќе има дечко. Ta--- d-- s---- p---- p----.