македонски » italiano   Во трговски центар


52 [педесет и два]

Во трговски центар

-

52 [cinquantadue]

Al centro commerciale

52 [педесет и два]

Во трговски центар

-

52 [cinquantadue]

Al centro commerciale

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиitaliano
Ќе одиме ли во трговскиот центар? An----- i- u- c----- c----------?
Јас морам да пазарувам. De-- f--- s----.
Сакам многу да накупам. Vo---- f--- m---- a-------.
   
Каде се канцелариските материјали? Do-- s--- g-- a------- d- u------?
Ми требаат пликови и хартија за писма. Ho b------ d- b---- e c---- d- l------.
Ми требаат пенкала и маркери. Ho b------ d- p---- e p---------.
   
Каде е мебелот? Do-- s--- i m-----?
Ми треба еден шкаф и една комода. Ho b------ d- u- a------ e d- u- c---.
Ми треба една работна маса и еден регал. Ho b------ d- u-- s-------- e d- u-- s-------.
   
Каде се играчките? Do-- s--- i g---------?
Ми треба една кукла и едно плишано мече. Ho b------ d- u-- b------ e u- o-----------.
Ми треба еден фудбал и една шаховска табла. Ho b------ d- u- p------ e d---- s------.
   
Каде е алатот? Do--- s--- g-- a-------? / D--- s--- g-- u-------?
Ми треба еден чекан и една клешта. Ho b------ d- u- m------- e d- p----.
Ми треба една дупчалка и еден штрафцигер. Ho b------ d- u- t------ e d- u- c---------.
   
Каде е накитот? Do--- l- g----------?
Ми треба едно ланче и една нараквица. Ho b------ d- u-- c------ e d- u- b-----------.
Ми треба еден прстен и обетки. Ho b------ d- u- a----- e d- o--------.