македонски » јапонски   Во ресторан 3


31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

31 [三十一]
31 [Sanjūichi]

レストランで3
resutoran de 3

31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

31 [三十一]
31 [Sanjūichi]

レストランで3
resutoran de 3

Кликнете за да го видите текстот:   
македонски日本語
Јас би сакал / сакала едно предјадење. 前菜------
z----- o k------.
Јас би сакал / сакала една салата. サラ-------
s----- o k------.
Јас би сакал / сакала една супа. スー-------
s--- o k------.
   
Јас би сакал / сакала еден десерт. デザ--------
d----- o k------.
Јас би сакал / сакала еден сладолед со шлаг. アイ--------------------
a------------- k----- s-- o o------------.
Јас би сакал / сакала овошје или сирење. 果物------------
k------- k- c---- o o------------.
   
Ние сакаме да појадуваме. 朝食-------
c------- n- s--------.
Ние сакаме да ручаме. 昼ご--------
h--- g---- n- s--------.
Ние сакаме да вечераме. 夕食-------
y------ n- s--------.
   
Што сакате за појадок? 朝食----------
c------- n- w- n--- g- ī---- k-?
Лепчиња со мармалад и мед? ジャ---------------------
j--- t- h--------- n- t----- r------ w- i-------- k-?
Тост со колбаси и сирење? ソー-----------------------
s----- t- c---- o n----- t----- w- i-------- k-?
   
Едно варено јајце? ゆで---------
y- d- t----- w- i-------- k-?
Едно јајце на око? 目玉----------
m--------- w- i-------- k-?
Еден омлет? オム----------
o------- w- i-------- k-?
   
Молам, уште еден јогурт. ヨー---------------
y------- o m-------- o------------.
Молам, уште сол и бибер. 塩コ-----------
s--- k---- o o------------.
Молам, уште една чаша вода. 水を-----------
m--- o m------ o------------.