македонски » јапонски   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [三十二]
32 [Sanjūni]

レストランで4
resutoran de 4

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [三十二]
32 [Sanjūni]

レストランで4
resutoran de 4

Кликнете за да го видите текстот:   
македонски日本語
Една порција помфрит со кечап. フラ--------------
f------------- k-------------.
И две со мајонез. マヨ---------
m------------- d- f------.
И три порции со пржен колбас со сенф. マス----------------
m------------------ s----- o m-----.
   
Каков зеленчук имате? 野菜---------
y---- w- n--- g- a------ k-?
Имате ли грав? 豆は------
m--- w- a------ k-?
Имате ли карфиол? カリ-----------
k--------- w- a------ k-?
   
Јас со задоволство јадам пченка. とう----------
t---------- g- s-------.
Јас обожавам да јадам краставици. きゅ--------
k---- g- s-------.
Јас радо јадам домати. トマ-------
t----- g- s-------.
   
Јадете ли исто така радо и лук? ねぎ-------
n--- m- s------- k-?
Обожавате ли да јадете исто така и кисела зелка? ザウ-------------
z---------- m- s------- k-?
Обожавате ли да јадете исто така и леќа? レン----------
r-------- m- s------- k-?
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? にん---------
n----- m- s------- k-?
Јадеш ли исто така радо и броколи? ブロ-----------
b-------- m- s------- k-?
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? パプ---------
p------- m- s------- k-?
   
Јас не сакам кромид. たま--------
t------- w- k--------.
Јас не сакам маслинки. オリ--------
o---- w- k--------.
Јас не сакам печурки. きの-------
k----- w- k--------.