македонски » грузиски   нешто сака


71 [седумдесет и еден]

нешто сака

-

71 [სამოცდათერთმეტი]
71 [samotsdatertmet'i]

სურვილი
survili

71 [седумдесет и еден]

нешто сака

-

71 [სამოცდათერთმეტი]
71 [samotsdatertmet'i]

სურვილი
survili

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиქართული
Што сакате? რა გ----- თ----?
r- g----- t----?
Сакате ли да играте фудбал? ფე------- თ----- გ-----?
p--------- t------ g-----?
Сакате ли да си ги посетите пријатели? მე-------- მ--------- გ-----?
m--------- m---------- g-----?
   
сака სუ-----
s-----i
Не сакам да задоцнам. არ მ---- გ---- მ-----.
a- m---- g---- m-----.
Не сакам да одам таму. იქ წ----- ა- მ----.
i- t------- a- m----.
   
Сакам да си одам дома. სა---- წ----- მ----.
s------- t------- m----.
Сакам да останам дома. სა---- დ------ მ----.
s------- d------- m----.
Сакам да бидам сам / сама. მა--- ყ---- მ----.
m----- q---- m----.
   
Сакаш ли да останеш овде? აქ გ---- დ------?
a- g---- d-------?
Сакаш ли да јадеш овде? აქ გ---- ჭ---?
a- g---- c-----?
Сакаш ли да спиеш овде? აქ გ---- ძ---?
a- g---- d----?
   
Сакате ли да тргнете утре? ხვ-- გ---- გ----------?
k---- g---- g----------?
Сакате ли да останете до утре? ხვ------ გ---- დ------?
k-------- g---- d-------?
Сакате ли сметката да ја платите утре? ან------- გ------ ხ--- გ----?
a--------- g------- k---- g----?
   
Сакате ли во диско? დი--------- გ-----?
d------------ g-----?
Сакате ли во кино? კი---- გ-----?
k------- g-----?
Сакате ли во кафуле? კა---- გ-----?
k------- g-----?