македонски » корејски   Во ресторан 3


31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

31 [서른하나]
31 [seoleunhana]

레스토랑에서 3
leseutolang-eseo 3

31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

31 [서른하나]
31 [seoleunhana]

레스토랑에서 3
leseutolang-eseo 3

Кликнете за да го видите текстот:   
македонски한국어
Јас би сакал / сакала едно предјадење. 애피---- 주--.
a------------- j-----.
Јас би сакал / сакала една салата. 샐러-- 주--.
s------------- j-----.
Јас би сакал / сакала една супа. 수프- 주--.
s-------- j-----.
   
Јас би сакал / сакала еден десерт. 디저-- 주--.
d----------- j-----.
Јас би сакал / сакала еден сладолед со шлаг. 생크- 얹- 아----- 주--.
s---------- e------- a-------------- j-----.
Јас би сакал / сакала овошје или сирење. 과일-- 치-- 주--.
g-------- c--------- j-----.
   
Ние сакаме да појадуваме. 우리- 아---- 하- 싶--.
u------ a------------- h--- s-------.
Ние сакаме да ручаме. 우리- 점---- 하- 싶--.
u------ j--------------- h--- s-------.
Ние сакаме да вечераме. 우리- 저---- 하- 싶--.
u------ j---------------- h--- s-------.
   
Што сакате за појадок? 아침--- 뭘 원---?
a----------- m--- w--------?
Лепчиња со мармалад и мед? 빵에 잼- 꿀- 드---?
p------ j------ k------- d----------?
Тост со колбаси и сирење? 토스-- 소--- 치-- 드---?
t-------- s------- c--------- d----------?
   
Едно варено јајце? 삶은 계--?
s------- g--------?
Едно јајце на око? 계란 후---?
g----- h------?
Еден омлет? 오믈--?
o----------?
   
Молам, уште еден јогурт. 요플- 하- 더 주--.
y------- h--- d-- j-----.
Молам, уште сол и бибер. 소금- 후-- 주--.
s-------- h------ j-----.
Молам, уште една чаша вода. 물 한 잔 더 주--.
m-- h-- j-- d-- j-----.