македонски » литвански   Во ресторан 3


31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

31 [trisdešimt vienas]

Restorane 3

31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

31 [trisdešimt vienas]

Restorane 3

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиlietuvių
Јас би сакал / сакала едно предјадење. No------ u--------.
Јас би сакал / сакала една салата. No------ s-----.
Јас би сакал / сакала една супа. No------ s------.
   
Јас би сакал / сакала еден десерт. No------ d------.
Јас би сакал / сакала еден сладолед со шлаг. No------ l--- s- g---------.
Јас би сакал / сакала овошје или сирење. No------ v----- a--- s----.
   
Ние сакаме да појадуваме. No------ p----------.
Ние сакаме да ручаме. No------ p-------.
Ние сакаме да вечераме. No------ v------------.
   
Што сакате за појадок? Ko n--------- p---------?
Лепчиња со мармалад и мед? Ba------ s- u------ i- m-----?
Тост со колбаси и сирење? Sk-------- d----- s- d---- i- s----?
   
Едно варено јајце? Vi--- k--------?
Едно јајце на око? Ke--- k--------?
Еден омлет? Om----?
   
Молам, уште еден јогурт. Pr---- d-- i----- j------.
Молам, уште сол и бибер. Pr---- d-- d------ i- p-----.
Молам, уште една чаша вода. Pr---- d-- v---- s------- v------.