македонски » литвански   Во трговски центар


52 [педесет и два]

Во трговски центар

-

52 [penkiasdešimt du]

Universalinėje parduotuvėje

52 [педесет и два]

Во трговски центар

-

52 [penkiasdešimt du]

Universalinėje parduotuvėje

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиlietuvių
Ќе одиме ли во трговскиот центар? Ei---- į u----------- p---------?
Јас морам да пазарувам. Ma- r----- a---------.
Сакам многу да накупам. Aš d--- p------.
   
Каде се канцелариските материјали? Ku- (y--) b---- p-----?
Ми требаат пликови и хартија за писма. Ma- r----- v--- i- l----- p---------.
Ми требаат пенкала и маркери. Ma- r----- š-------- i- f----------.
   
Каде е мебелот? Ku- (y--) b-----?
Ми треба еден шкаф и една комода. Ma- r----- s------ i- k------.
Ми треба една работна маса и еден регал. Ma- r----- r------- s---- i- l-------.
   
Каде се играчките? Ku- (y--) ž------?
Ми треба една кукла и едно плишано мече. Ma- r----- l---- i- m-------.
Ми треба еден фудбал и една шаховска табла. Ma- r----- f------ k------- i- š-------.
   
Каде е алатот? Ku- (y--) į-------?
Ми треба еден чекан и една клешта. Ma- r----- p------- i- r-----.
Ми треба една дупчалка и еден штрафцигер. Ma- r----- g----- i- a--------.
   
Каде е накитот? Ku- (y--) p---------?
Ми треба едно ланче и една нараквица. Ma- r----- g---------- i- a--------.
Ми треба еден прстен и обетки. Ma- r----- ž---- i- a------.