македонски » марати   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

३२ [बत्तीस]
32 [Battīsa]

उपाहारगृहात ४
upāhāragr̥hāta 4

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

३२ [बत्तीस]
32 [Battīsa]

उपाहारगृहात ४
upāhāragr̥hāta 4

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиमराठी
Една порција помфрит со кечап. एक प---- फ----- फ------ आ-- क----.
ē-- p---- p------- p------ ā-- k-------.
И две со мајонез. दो- प---- फ----- फ------ आ-- म------.
D--- p---- p------- p------ ā-- m-------.
И три порции со пржен колбас со сенф. ती- प---- भ------ स----- म--------- प------.
T--- p---- b-------- s---- m-------- p--------.
   
Каков зеленчук имате? आप------- क------ भ----- आ---?
Ā--------- k------ b----- ā----?
Имате ли грав? आप------- ब---- आ--- क-?
Ā--------- b---- ā---- k-?
Имате ли карфиол? आप------- फ------ आ-- क-?
Ā--------- p-------- ā-- k-?
   
Јас со задоволство јадам пченка. मल- म-- ख---- आ----.
M--- m--- k------ ā------.
Јас обожавам да јадам краставици. मल- क---- ख---- आ----.
M--- k----- k------ ā------.
Јас радо јадам домати. मल- ट----- ख---- आ-----.
M--- ṭ----- k------ ā--------.
   
Јадете ли исто така радо и лук? आप------ ल-------- ख---- आ---- क-?
Ā------- l---------- k------ ā------ k-?
Обожавате ли да јадете исто така и кисела зелка? आप------ आ---- ब------------ ख---- आ---- क-?
Ā------- ā---- b--------------- k------ ā------ k-?
Обожавате ли да јадете исто така и леќа? आप------ म--- स----- ख---- आ---- क-?
Ā------- m----- s------ k------ ā------ k-?
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? तु-- ग--- स----- ख---- आ---- क-?
T--- g----- s------ k------ ā------ k-?
Јадеш ли исто така радо и броколи? तु-- ब------- स----- ख---- आ---- क-?
T--- b------ s------ k------ ā------ k-?
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? तु-- भ---- म---- स----- ख---- आ---- क-?
T--- b------ m----- s------ k------ ā------ k-?
   
Јас не сакам кромид. मल- क---- आ--- न----.
M--- k---- ā------ n-----.
Јас не сакам маслинки. मल- ऑ----- आ--- न---.
M--- ŏ----- ā------ n---.
Јас не сакам печурки. मल- अ---- आ--- न----.
M--- a----- ā------ n-----.