македонски » मराठी   Купување


54 [педесет и четири]

Купување

-

५४ [चौपन्न]
54 [Caupanna]

खरेदी
kharēdī

54 [педесет и четири]

Купување

-

५४ [चौपन्न]
54 [Caupanna]

खरेदी
kharēdī

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиमराठी
Сакам да купам еден подарок. मल- ए- भ------- ख---- क----- आ--.
m--- ē-- b--------- k------ k------- ā--.
Но не нешто премногу скапо. पण ज---- म--- न---.
P--- j---- m----- n---.
Можеби една рачна ташна? कद---- ए- ह---- – ब--
K------- ē-- h---- – b--a
   
Која боја би ја сакале? आप------ क---- र-- प-----?
ā------- k----- r---- p-----?
Црна, кафеава или бела? का--- त------ क- प-----?
K---- t-------- k- p-------?
Една голема или мала? लह-- क- म---?
L----- k- m----?
   
Смеам ли да ја видам оваа? मी ह- व---- ज-- प--- क-?
M- h- v---- j--- p--- k-?
Дали таа е од кожа? ही च-------- आ-- क-?
H- c-------- ā-- k-?
Или пак е од вештачки материјал? की प----------?
K- p---------?
   
Од кожа секако. अर----- च--------.
A-------- c--------.
Ова е еден особено добар квалитет. हा ख-- च------- प------ आ--.
H- k---- c------- p------ ā--.
И ташната навистина е со многу поволна цена. आण- ब-- ख--- ख-- क-------- आ--.
Ā-- b--- k------ k---- k------------ ā--.
   
Ми се допаѓа. ही म-- आ----.
H- m--- ā------.
Ќе ја земам. ही म- ख---- क---. / क---.
H- m- k------ k-----. / K-----.
Дали можам евентуално да ја заменам? गर- ल------- म- ह- ब---- घ-- श--- / श--- क-?
G----- l-------- m- h- b------- g---- ś-----/ ś----- k-?
   
Се разбира. ज़---.
Z-----.
Ќе ја спакуваме како подарок. आम--- ह- भ------------ ब----- द--.
Ā--- h- b---------------- b------- d---.
Таму од спротива е благајната. को---- त--- आ--.
K------- t---- ā--.