македонски » полски   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [trzydzieści dwa]

W restauracji 4

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [trzydzieści dwa]

W restauracji 4

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиpolski
Една порција помфрит со кечап. Ra- f----- z k-------.
И две со мајонез. I d-- r--- z m--------.
И три порции со пржен колбас со сенф. I t--- r--- p------- k------- z m--------.
   
Каков зеленчук имате? Ja--- m--- p------ w------?
Имате ли грав? Ma-- p------ f------?
Имате ли карфиол? Ma-- p------ k-------?
   
Јас со задоволство јадам пченка. Lu--- k--------.
Јас сакам да јадам краставици. Lu--- o-----.
Јас сакам да јадам домати. Lu--- p-------.
   
Сакате ли да јадете исто така и млад кромид? Lu-- p-- / p--- t---- p--?
Сакате ли да јадете исто така и кисела зелка? Lu-- p-- / p--- t---- k------ k------?
Сакате ли да јадете исто така и леќа? Lu-- p-- / p--- t-- s--------?
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? Lu---- t-- m--------?
Јадеш ли исто така радо и броколи? Lu---- t-- b------?
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? Lu---- t-- p------?
   
Јас не сакам кромид. Ni- l---- c-----.
Јас не сакам маслинки. Ni- l---- o-----.
Јас не сакам печурки. Ni- l---- g------.