македонски » полски   Во такси


38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [trzydzieści osiem]

W taksówce

38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [trzydzieści osiem]

W taksówce

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиpolski
Ве молам повикајте едно такси. Pr---- w----- t-------.
Колку чини до железничката станица? Il- k------- k--- d- d-----?
Колку чини до аеродромот? Il- k------- k--- n- l-------?
   
Право напред, молам. Pr---- j----- p-----.
Овде десно, молам. Pr---- s------ t---- w p----.
Таму на аголот на лево, молам. Pr---- t---- n- r--- s------ w l---.
   
Брзам. Śp----- m- s--.
Јас имам време. Ma- c---.
Ве молам возете пополека. Pr---- j----- w------.
   
Застанете овде молам. Pr---- s-- t---- z--------.
Почекајте еден момент Ве молам. Pr---- c----- z-------.
Јас веднаш ќе се вратам. Za--- w-----.
   
Дадете ми една признаница Ве молам. Pr---- o p----------- / p------.
Јас немам ситни пари. Ni- m-- d-------.
Вака е добро, остатокот е за Вас. Dz------. R----- n-- t-----.
   
Возете ме на оваа адреса. Pr---- m--- z------ p-- t-- a----.
Возете ме до мојот хотел. Pr---- m--- z------ d- m----- h-----.
Возете ме на плажата. Pr---- m--- z------ n- p----.