македонски » полски   Спорт


49 [четириесет и девет]

Спорт

-

+ 49 [czterdzieści dziewięć]

+ Sport

49 [четириесет и девет]

Спорт

-

49 [czterdzieści dziewięć]

Sport

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиpolski
Се занимаваш ли со спорт? Up------- s----? +
Да, морам да се движам. Ta-- m---- s-- r-----. +
Јас одам во еден спортски клуб. Ch---- d- k---- s---------. +
   
Ние играме фудбал. Gr--- w p---- n----. +
Понекогаш пливаме. Cz----- p------. +
Или возиме велосипед. Al-- j------- n- r------. +
   
Во нашиот град има еден фудбалски стадион. W n----- m------ j--- s------ p---- n-----. +
Исто така има и еден базен со сауна. Je-- t-- b---- z s----. +
Има и едно игралиште за голф. I j--- p--- g------. +
   
Што има на телевизија? Co g---- w t--------? +
Во моментов има фудбалски натпревар. Wł----- j--- m--- p---- n-----. +
Германскиот тим игра против англискиот. Dr----- n-------- g-- p------ a----------. +
   
Кој победува? Kt- w------? +
Немам појма. Ni- m-- p------. +
Во моментов е нерешено. Te--- j--- r----. +
   
Фудбалскиот судија е од Белгија. Sę---- p------- z B-----. +
Сега има пенал. Te--- j--- r--- k----. +
Гол! Еден спрема нула! Go-- J---- d- z---! +