македонски » португалски PT   Во такси


38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [trinta e oito]

No táxi

38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [trinta e oito]

No táxi

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиportuguês PT
Ве молам повикајте едно такси. Po- f----- c---- u- t---.
Колку чини до железничката станица? Qu---- é q-- c---- a-- à e------?
Колку чини до аеродромот? Qu---- é q-- c---- a-- a- a--------?
   
Право напред, молам. Em f------ p-- f----.
Овде десно, молам. Aq-- à d------- p-- f----.
Таму на аголот на лево, молам. Na----- e------ à e-------- p-- f----.
   
Брзам. Eu e---- c-- p-----.
Јас имам време. Eu t---- t----.
Ве молам возете пополека. Vá m--- d------- p-- f----.
   
Застанете овде молам. Pa-- a---- p-- f----.
Почекајте еден момент Ве молам. Es---- u- m------- p-- f----.
Јас веднаш ќе се вратам. Eu j- v----.
   
Дадете ми една признаница Ве молам. Po- f----- d---- u- r-----.
Јас немам ситни пари. Eu n-- t---- d------- t------.
Вака е добро, остатокот е за Вас. Es-- c---- a----.
   
Возете ме на оваа адреса. Le----- a e--- m----- / e-------.
Возете ме до мојот хотел. Le----- a- m-- h----.
Возете ме на плажата. Le----- à p----.