македонски » руски   Во кино


45 [четириесет и пет]

Во кино

-

45 [сорок пять]
45 [sorok pyatʹ]

В кино
V kino

45 [четириесет и пет]

Во кино

-

45 [сорок пять]
45 [sorok pyatʹ]

В кино
V kino

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскирусский
Ние сакаме во кино. Мы х---- в к---.
M- k----- v k---.
Денес се прикажува еден добар филм. Се----- и--- х------ ф----.
S------- i--- k-------- f----.
Филмот е сосема нов. Эт-- ф---- с--------- н----.
E--- f---- s---------- n----.
   
Каде е благајната? Гд- к----?
G-- k----?
Има ли уште слободни места? Св------- м---- е-- е---?
S--------- m---- y------ y----?
Колку чинат влезните билети? Ск----- с---- в------ б-----?
S------ s----- v-------- b-----?
   
Кога започнува претставата? Ко--- н--------- с----?
K---- n------------ s----?
Колку долго трае филмот? Ка- д---- и--- э--- ф----?
K-- d---- i--- e--- f----?
Може ли да се резервират билети? Мо--- з------------ б-----?
M----- z------------ b-----?
   
Јас би сакал / сакала да седам позади. Я х---- б- / х----- б- с----- с----.
Y- k----- b- / k------ b- s----- s----.
Јас би сакал / сакала да седам напред. Я х---- б- / х----- б- с----- в------.
Y- k----- b- / k------ b- s----- v------.
Јас би сакал / сакала да седам во средината. Я х---- б- / х----- б- с----- п---------.
Y- k----- b- / k------ b- s----- p---------.
   
Филмот беше возбудлив. Фи--- б-- з------------.
F---- b-- z-----------------.
Филмот не беше досаден. Фи--- б-- н--------.
F---- b-- n---------.
Но книгата за филмот беше подобра. Но к---- п- ф----- б--- л----.
N- k---- p- f----- b--- l------.
   
Каква беше музиката? Му---- б--- х------?
M----- b--- k---------?
Какви беа глумците? Ка- н----- а------?
K-- n------ a------?
Имаше ли титлуван текст на англиски јазик? Та- б--- а--------- с-------?
T-- b--- a---------- s-------?