македонски » албански   Во ресторан 3


31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиShqip
Јас би сакал / сакала едно предјадење. Du- n-- a--------.
Јас би сакал / сакала една салата. Du- n-- s------.
Јас би сакал / сакала една супа. Du- n-- s---.
   
Јас би сакал / сакала еден десерт. Du- n-- ё--------.
Јас би сакал / сакала еден сладолед со шлаг. Du- n-- a------- m- a---.
Јас би сакал / сакала овошје или сирење. Du- f---- o-- d-----.
   
Ние сакаме да појадуваме. Ne d--- t- h--- m------.
Ние сакаме да ручаме. Ne d--- t- h--- d----.
Ние сакаме да вечераме. Ne d--- t- h--- d----.
   
Што сакате за појадок? Çf--- d--- p-- m------?
Лепчиња со мармалад и мед? Si---- t- v---- m- m-------- d-- m-----?
Тост со колбаси и сирење? Bu-- t- t----- m- s----- d-- d-----?
   
Едно варено јајце? Nj- v--- t- z---?
Едно јајце на око? Nj- v--- t- s----- s-?
Еден омлет? Nj- o------?
   
Молам, уште еден јогурт. Ju l---- e--- n-- k--.
Молам, уште сол и бибер. Ju l---- k---- d-- p----.
Молам, уште една чаша вода. Ju l---- e--- n-- g--- u--.