македонски » шведски   Во такси


38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [trettioåtta]

I taxin

38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [trettioåtta]

I taxin

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиsvenska
Ве молам повикајте едно такси. Va- s---- o-- r--- e---- e- t---.
Колку чини до железничката станица? Va- k----- d-- t--- s--------?
Колку чини до аеродромот? Va- k----- d-- t--- f----------?
   
Право напред, молам. Ra-- f---- t---.
Овде десно, молам. Sv--- t--- h---- h--- t---.
Таму на аголот на лево, молам. Sv--- t--- v------ v-- h------ t---.
   
Брзам. Ja- h-- b------.
Јас имам време. Ja- h-- t--.
Ве молам возете пополека. Va- s---- o-- k-- l----------.
   
Застанете овде молам. St---- h--- t---.
Почекајте еден момент Ве молам. Va- s---- o-- v---- e-- ö--------.
Јас веднаш ќе се вратам. Ja- ä- s---- t-------.
   
Дадете ми една признаница Ве молам. Ge m-- e-- k------ t---.
Јас немам ситни пари. Ja- h-- i--- s--------.
Вака е добро, остатокот е за Вас. De- ä- j--- s-- b----- v-----.
   
Возете ме на оваа адреса. Kö- m-- t--- d-- h-- a-------.
Возете ме до мојот хотел. Kö- m-- t--- m--- h-----.
Возете ме на плажата. Kö- m-- t--- s-------.