македонски » тамилски   Излегување навечер


44 [четириесет и четири]

Излегување навечер

-

+ 44 [நாற்பத்தி நான்கு]44 [Nāṟpatti nāṉku]

+ மாலைப்பொழுதில் வெளியே போவதுmālaippoḻutil veḷiyē pōvatu

44 [четириесет и четири]

Излегување навечер

-

44 [நாற்பத்தி நான்கு]
44 [Nāṟpatti nāṉku]

மாலைப்பொழுதில் வெளியே போவது
mālaippoḻutil veḷiyē pōvatu

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиதமிழ்
Има ли овде дискотека? இங--- ஏ---- ட----- இ---------?
i--- ē--- ṭ---- i---------?
+
Има ли овде ноќен клуб? இங--- ஏ---- இ--- க------- வ----- இ---------?
I--- ē--- i---- k------- v----- i---------?
+
Има ли овде кафеана? இங--- ஏ---- க--------- வ-----/ ப-- இ---------?
I--- ē--- k------- v-----/ p-- i---------?
+
   
Што има вечерва во театар? இன--- ம--- அ------- எ--- க----------- ந----- க----- இ---------?
I--- m---- a------ e--- k------------ n------ k---- i---------?
+
Што има вечерва во кино? இன--- ம--- ச----- அ------- எ--- ச----- ஓ---- க----- இ---------?
I--- m---- c----- a------ e--- c----- ō--- k---- i---------?
+
Што има вечерва на телевизија? இன--- ம--- த--------------- எ--- இ---------?
I--- m---- t------------- e--- i---------?
+
   
Има ли уште билети за театар? அர---- ந------------ ட------ இ-------- க-- க---------?
A----- n---------- ṭ----- i------- k--- k---------?
+
Има ли уште билети за кино? சி---------- ட------ இ-------- க-- க---------?
C---------- ṭ----- i------- k--- k---------?
+
Има ли уште билети за фудбалскиот натпревар? கா---------- வ------------- ட------ இ-------- க-- க---------?
K---------- v------------ ṭ----- i------- k--- k---------?
+
   
Јас би сакал / сакала да седам сосема позади. என---- ப-------- உ----- வ-------.
E----- p------- u----- v-----.
+
Јас би сакал / сакала да седам некаде во средината. என---- ந------ எ------- உ----- வ-------.
E----- n------ e------- u----- v-----.
+
Јас би сакал / сакала да седам сосема напред. என---- ம-------- உ----- வ-------.
E----- m------- u----- v-----.
+
   
Можете ли да ми препорачате нешто? நீ----- ஏ---- எ----- ச------- ச---- ம-------?
N----- ē--- e----- c------- c---- m-------?
+
Кога започнува претставата? நி------- எ-------- ஆ-----------?
N------- e------- ā-------------?
+
Можете ли да ми обезбедите една карта? நீ----- எ----- ஒ-- ட------- வ------- த- ம-------?
N----- e----- o-- ṭ----- v----- t--- m-------?
+
   
Има ли овде во близината игралиште за голф? இங--- ப--------- ஏ---- க------ த---- இ---------?
I--- p-------- ē--- k---- t---- i---------?
+
Има ли овде во близината тениско игралиште? இங--- ப--------- ஏ---- ட------- க----- இ---------?
I--- p-------- ē--- ṭ----- k--- i---------?
+
Има ли овде во близината затворен базен? இங--- ஏ---- உ------- ந----------- இ---------?
I--- ē--- u------- n---------- i---------?
+