македонски » тамилски   Активности за време на одморот


48 [четириесет и осум]

Активности за време на одморот

-

48 [நாற்பத்தி எட்டு]
48 [Nāṟpatti eṭṭu]

விடுமுறை செயல்பாடுகள்
viṭumuṟai ceyalpāṭukaḷ

48 [четириесет и осум]

Активности за време на одморот

-

48 [நாற்பத்தி எட்டு]
48 [Nāṟpatti eṭṭu]

விடுமுறை செயல்பாடுகள்
viṭumuṟai ceyalpāṭukaḷ

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиதமிழ்
Дали е чиста плажата? இந-- க------ ச------- இ---------?
i--- k--------- c-------- i---------?
Може ли човек таму да плива? இங--- ந---- ம-------?
I--- n---- m-------?
Не ли е опасно, таму да се плива? இங--- ந-------- அ----------?
I--- n-------- a--------------?
   
Може ли овде да се изнајми чадор за сонце? இங--- க------ க--- வ-------- க---------?
I--- k--------- k---- v--------- k---------?
Може ли овде да се изнајми лежалка? இங--- ட--- ச--- வ-------- க---------?
I--- ṭ-- c-- v--------- k---------?
Може ли овде да се изнајми чамец? இங--- ப--- வ-------- க---------?
I--- p----- v--------- k---------?
   
Би сакал / сакала да сурфам. என---- அ-------------- ச---- வ-------.
E----- a-------------- c---- v-----.
Би сакал / сакала да нуркам. என---- த------ ப-------- ச---- வ-------.
E----- t------- p------ c---- v-----.
Би сакал / сакала да скијам на вода. என---- ந----------- ச---- வ-------.
E----- n---------- c---- v-----.
   
Може ли да се изнајми даска за сурфање? இங--- அ-------------- ச------- ப--- வ-------- க---------?
I--- a-------------- c----- p------ v--------- k---------?
Може ли да се изнајми опрема за нуркање? இங--- ஸ----- க---- வ-------- க---------?
I--- s---- k----- v--------- k---------?
Може ли да се изнајмат скии за вода? இங--- ந----------- ப--- வ-------- க---------?
I--- n---------- p------ v--------- k---------?
   
Јас сум почетник. நா-- த----- ந------- த--- இ----------.
N-- t------ n------- t-- i--------.
Јас сум средно-добар / добра. நா-- ச------------ ச-------.
N-- c----------- c-----.
Јас веќе добро се снаоѓам. நா-- ந------- ச-------.
N-- n-------- c-----.
   
Каде е ски лифтот? சற----- வ--------- ம--------- எ---- இ---------?
C------ v--------- m------- e--- i---------?
Имаш ли скии со себе? உன------ ச------ வ--------- ப--- இ---------?
U------ c------ v--------- p------ i---------?
Имаш ли скијачки чевли со себе? உன------ ச------ வ--------- ப----- இ---------?
U------ c------ v--------- p--- i---------?