македонски » тамилски   Негирање 2


65 [шеесет и пет]

Негирање 2

-

65 [அறுபத்து ஐந்து]
65 [Aṟupattu aintu]

எதிர்மறை 2
etirmaṟai 2

65 [шеесет и пет]

Негирање 2

-

65 [அறுபத்து ஐந்து]
65 [Aṟupattu aintu]

எதிர்மறை 2
etirmaṟai 2

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиதமிழ்
Скап ли е прстенот? இந-- ம------ வ--- உ--------?
i--- m------ v---- u--------?
Не, тој чини само сто евра. இல---- இ--- வ--- ந--- ய--- த---.
I----- i--- v---- n--- y--- t--.
Но јас имам само педесет. ஆன--- எ------- ஐ----- த--- இ---------.
Ā--- e------ a------ t-- i---------.
   
Готов / готова ли си веќе? என--- ம------- வ-------?
E---- m------ v------?
Не, сеуште не сум. இல---- இ------ இ----.
I----- i---- i----.
Но веднаш ќе бидам готов / готова. ஆன--- ச-------- ம------- வ-------.
Ā--- c------- m------ v------.
   
Сакаш ли уште супа? உன---- இ------ க------ ச--- வ-------?
U----- i---- k----- c-- v------?
Не, не сакам повеќе. இல---------- இ------ வ-------.
I----------- i---- v-----.
Но сакам уште еден сладолед. ஆன--- இ------ க------ ஐ--------.
Ā--- i---- k----- a-------.
   
Живееш ли веќе долго овде? நீ இ---- வ--- ந------- வ----------?
N- i--- v--- n-------- v----------?
Не, штотуку еден месец. இல---.ஒ-- ம-----------.
I----.O-- m-----------.
Но познавам веќе многу луѓе. ஆன--- அ------- எ----- ந---- ம---------- த-------.
Ā--- a------ e----- n------ m------------ t------.
   
Патуваш ли утре накај дома? நா------ ந------ வ--------- ப----- இ-------------?
N------- n----- v------- p------- i------------?
Не, дури за викендот. இல---- வ-- இ------------.
I----- v--- i----------.
Но се враќам веќе во недела. ஆன--- ஞ----- த------- வ------------.
Ā--- ñ----- t------ v-----------.
   
Дали твојата ќерка е веќе возрасна? உன------ ம--- வ------- வ------?
U-------- m---- v-------- v--------?
Не, таа е штотуку седумнаесет. இல-------- வ--- ப------ த---.
I--------- v----- p------- t--.
Но таа веќе има дечко. ஆன--- அ------- இ-------- ஒ-- த---- இ----------.
Ā--- a------- i------- o-- t---- i--------.