македонски » телугу   Активности


13 [тринаесет]

Активности

-

13 [పదమూడు]
13 [Padamūḍu]

పనులు
Panulu

13 [тринаесет]

Активности

-

13 [పదమూడు]
13 [Padamūḍu]

పనులు
Panulu

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиతెలుగు
Што прави Марта? మా---- ఏ- ప-- చ--------?
M----- ē- p--- c-------?
Таа работи во канцеларија. ఆమ- ఒ- ఆ------ ప-- చ--------
Ā-- o-- ā------- p--- c------i
Таа работи на компјутер. ఆమ- క-------- ప-- చ--------
Ā-- k-------- p--- c------i
   
Каде е Марта? మా---- ఎ---- ఉ---?
M----- e----- u---?
Во кино. సి---- థ------ వ---
S----- t------- v---a
Таа гледа филм. ఆమ- ఒ- స----- చ--------
Ā-- o-- s----- c------i
   
Што прави Петар? పీ--- ఏ- ప-- చ-------?
P---- ē- p--- c------?
Тој студира на универзитет. అత-- య---------- ల- చ------------
A---- y---------- l- c-----------u
Тој студира јазици. అత-- భ----- చ------------
A---- b-------- c-----------u
   
Каде е Петар? పీ--- ఎ---- ఉ------?
P---- e----- u-----?
Во кафуле. కఫ- ల-
K---- lō
Тој пие кафе. అత-- క--- త-----------
A---- k---- t---------u
   
Каде сакаат да одат тие? వా----- ఎ------ వ------ ఇ----?
V------ e------- v------- i----?
На концерт. గా- క------
G--- k------ō
Тие со задоволство слушаат музика. వా----- స----- వ------- ఇ----
V------ s------- v---------- i---ṁ
   
Каде не сакаат да одат тие ? వా----- ఎ------ వ------ ఇ---------?
V------ e------- v------- i----------?
Во диско. డి---- క-
Ḍ---- ki
Тие не танцуваат со задоволство. వా----- న--------- ఇ---- ల---
V------ n----------- i---- l--u