македонски » телугу   Во ресторан 2


30 [триесет]

Во ресторан 2

-

30 [ముప్పై]
30 [Muppai]

రెస్టారెంట్ వద్ద 2
Resṭāreṇṭ vadda 2

30 [триесет]

Во ресторан 2

-

30 [ముప్పై]
30 [Muppai]

రెస్టారెంట్ వద్ద 2
Resṭāreṇṭ vadda 2

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиతెలుగు
Еден сок од јаболко, молам. ఒక య----- జ--- ఇ------
O-- y---- j-- i-----i
Една лимонада, молам. ఒక ల------- ఇ------
O-- l------ i-----i
Еден сок од домати, молам. ఒక ట----- జ--- ఇ------
O-- ṭ----- j-- i-----i
   
Јас би сакал / сакала една чаша црвено вино. నా-- ఒ- గ----- ర--- వ--- క-----
N--- o-- g--- r-- v--- k----i
Јас би сакал / сакала една чаша бело вино. నా-- ఒ- గ----- వ--- వ--- క-----
N--- o-- g--- v--- v--- k----i
Јас би сакал / сакала едно шише шампањско. నా-- ఒ- శ-------- బ----- క-----
N--- o-- ś------- b---- k----i
   
Сакаш ли риба? మీ-- చ------ ఇ-------?
M--- c-------- i-------?
Сакаш ли говедско месо? మీ-- బ--- అ--- ఇ-------?
M--- b--- a--- i-------?
Сакаш ли свинско месо? మీ-- ప----- అ--- ఇ-------?
M--- p--- a--- i-------?
   
Јас би сакал / сакала нешто без месо. నా-- మ--- ల------ ఎ---- ఉ--- అ-- క-----
N--- m-- l------ e----- u--- a-- k----i
Јас би сакал / сакала една чинија со зеленчук. నా-- క--- మ------- వ-------- క-----
N--- k---- m----- v-------- k----i
Јас би сакал / сакала нешто, што не трае долго. నా-- ఎ----- స--- ప------- ఏ---- ఉ--- అ-- క-----
N--- e----- s------ p-------- ē----- u--- a-- k----i
   
Го сакате ли ова со ориз? మీ-- ద----- అ---- త- త---- ఇ-------?
M--- d---- a---- t- t------ i-------?
Го сакате ли ова со тестенини? మీ-- ద----- ప----- త- త---- ఇ-------?
M--- d---- p---- t- t------ i-------?
Го сакате ли ова со компири? మీ-- ద----- బ------------ క---- త---- ఇ-------?
M--- d---- b--------------- k----- t------ i-------?
   
Ова не ми е вкусно. అద- అ-- ర----- ల---
A-- a--- r----- l--u
Јадењето е студено. అన--- చ-------------
A---- c------------i
Јас ова не го нарачав. నే-- ద----- ఆ----- చ------
N--- d---- ā---- c------u