македонски » телугу   Во воз


34 [триесет и четири]

Во воз

-

34 [ముప్పై నాలుగు]
34 [Muppai nālugu]

ట్రైన్ లో
Ṭrain lō

34 [триесет и четири]

Во воз

-

34 [ముప్పై నాలుగు]
34 [Muppai nālugu]

ట్రైన్ లో
Ṭrain lō

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиతెలుగు
Дали ова е возот за Берлин? ఆ ట----- బ------ క- వ---------?
Ā ṭ---- b----- k- v--------?
Кога тргнува возот? ట్---- ఎ------ బ------------?
Ṭ---- e----- b--------------?
Кога пристигнува возот во Берлин? ట్---- బ------ క- ఎ------ చ-----------?
Ṭ---- b----- k- e----- c-----------?
   
Простете, смеам ли да поминам? క్--------- క---- జ--------?
K------------ k------ j---------?
Мислам дека ова е моето место. ఇద- న- స--- అ-------
I-- n- s-- a------ā
Мислам дека Вие седите на моето место. మీ-- న- స--- ల- క-----------------
M--- n- s-- l- k---------------ā
   
Каде е вагонот за спиење? స్----- ఎ---- ఉ---?
S----- e----- u---?
Вагонот за спиење е на крајот од возот. స్----- ట----- చ--- ఉ---
S----- ṭ---- c----- u--i
А каде е вагонот за јадење? – На почетокот. అల--- డ------ క--- ఎ---- ఉ---? - మ----
A---- ḍ------ k-- e----- u---? - M-----a
   
Можам ли да спијам долу? నే-- క--- ప---------?
N--- k---- p----------?
Можам ли да спијам во средината? నే-- మ----- ప---------?
N--- m------- p----------?
Можам ли да спијам горе? నే-- ప-- ప---------?
N--- p---- p----------?
   
Кога ќе бидеме на границата? మన- స------- క- ఎ------ చ----------?
M---- s-------- k- e----- c----------?
Колку долго трае патувањето до Берлин? బర----- చ------------ ఎ-- స--- ప-------?
B----- c------------- e--- s--- p--------?
Дали возот доцни? ట్---- ఆ------- న---------?
Ṭ---- ā-------- n---------?
   
Имате ли нешто за читање? మీ వ--- చ--------- ఏ---- ఉ---?
M- v---- c---------- ē----- u---?
Може ли човек овде да добие нешто за јадење и за пиење? ఇక--- త--------- త-------- ఏ---- ద---------?
I----- t---------- t--------- ē----- d---------?
Дали би ме разбудиле во 7.00 часот Ве молам? నన--- 7 క- ల-----------?
N---- 7 k- l-------------?