македонски » телугу   На аеродром


35 [триесет и пет]

На аеродром

-

+ 35 [ముప్పై ఐదు]35 [Muppai aidu]

+ విమానాశ్రయం వద్దVimānāśrayaṁ vadda

35 [триесет и пет]

На аеродром

-

35 [ముప్పై ఐదు]
35 [Muppai aidu]

విమానాశ్రయం వద్ద
Vimānāśrayaṁ vadda

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиతెలుగు
Би сакал / сакала да резервирам еден лет за Атина. నే-- ఎ------ క- ఒ- ఫ----- ట----- బ--- చ-----------------
N--- e----- k- o-- p----- ṭ---- b-- c----------------u
+
Дали е тоа е директен лет? అద- డ------- ఫ-----?
A-- ḍ------ p------?
+
Ве молам едно место до прозорецот, непушач. ఒక వ---- స---- స-------- చ---------
O-- v---- s--- s------ c----------i
+
   
Би сакал / сакала да ја потврдам мојата резервација. నే-- న- ర--------- న- క------- చ-----------------
N--- n- r--------- n- k------- c----------------u
+
Би сакал / сакала да ја откажам мојата резервација. నే-- న- ర--------- న- క-------- చ-----------------
N--- n- r--------- n- k------ c----------------u
+
Би сакал / сакала да ја променам мојата резервација. నే-- న- ర--------- న- మ-------------------
N--- n- r--------- n- m-----------------u
+
   
Кога оди следната машина за Рим? రో-- క- న------- ఫ----- ఎ------?
R-- k- n---- p------ e-----?
+
Дали има уште две слободни места? ఇం-- ర---- స----- వ-------?
I--- r---- s---- v------?
+
Не, имаме само уште едно слободно место. లే--- క---- ఒ--- స--- మ------ ఉ---
L---- k------ o--- s-- m------ u--i
+
   
Кога слетуваме? మన- ఎ------ ద-------?
M---- e----- d-------?
+
Кога ќе сме таму? మన- ఎ------ చ----------?
M---- e----- c----------?
+
Кога има автобус до центарот на градот? సి-- స----- క- బ-- ఎ------ వ--------?
S--- s----- k- b-- e----- v-------?
+
   
Ова е вашиот куфер? అద- మ- స--- క---?
A-- m- s-- k---?
+
Ова е вашата ташна? అద- మ- బ-------?
A-- m- b-----?
+
Ова е вашиот багаж? అద- మ- స-----?
A-- m- s-----?
+
   
Колку багаж можам да земам со себе? నే-- ఎ-- స----- త---------------?
N--- e--- s----- t---------------?
+
Дваесет килограми. ఇర-- క-----
I----- k----u
+
Што, само дваесет килограми? ఎం--? క---- ఇ--- క----- మ--------?
E---? K------ i----- k----- m--------?
+