македонски » телугу   Негирање 2


65 [шеесет и пет]

Негирање 2

-

65 [అరవై ఐదు]
65 [Aravai aidu]

నిరాకరణ 2
Nirākaraṇa 2

65 [шеесет и пет]

Негирање 2

-

65 [అరవై ఐదు]
65 [Aravai aidu]

నిరాకరణ 2
Nirākaraṇa 2

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиతెలుగు
Скап ли е прстенот? చే-- ఉ---- ఖ-------?
C--- u------ k-----------?
Не, тој чини само сто евра. లే--- ద--- ధ- క---- ఒ- వ-- య----- మ------
L---- d--- d---- k------ o-- v---- y----- m-----ē
Но јас имам само педесет. కా-- న- వ--- క---- య--- మ------ ఉ---
K--- n- v---- k------ y----- m------ u--i
   
Готов / готова ли си веќе? నీ-- అ---------?
N--- a---------?
Не, сеуште не сум. లే--- ఇ--- అ-------
L---- i--- a------u
Но веднаш ќе бидам готов / готова. కా--- త-------- న--- అ---------
K---- t---------- n--- a--------i
   
Сакаш ли уште супа? మీ-- ఇ----- స--- క-----?
M--- i------ s-- k-----?
Не, не сакам повеќе. వద---- న--- ఇ-- వ----
V----- n--- i--- v---u
Но сакам уште еден сладолед. కా-- ఇ---- ఐ-- క-----
K--- i----- a-- k--m
   
Живееш ли веќе долго овде? మీ-- ఇ---- ఎ----- క--- ఉ------?
M--- i----- e----- k---- u-----?
Не, штотуку еден месец. లే--- క---- ఒ- న-- మ------
L---- k------ o-- n--- m-----ē
Но познавам веќе многу луѓе. కా--- న--- ఇ------- చ--- మ--- మ------- ప----- ఉ---
K---- n--- i------- c--- m---- m--------- p-------- u--i
   
Патуваш ли утре накај дома? మీ-- ర--- ఇ----- వ-----------?
M--- r--- i----- v---------?
Не, дури за викендот. లే--- క---- వ----------
L---- k------ v----------ē
Но се враќам веќе во недела. కా--- న--- ఆ------ వ------ వ----------
K---- n--- ā------- v------ v--------u
   
Дали твојата ќерка е веќе возрасна? మీ క----- ప------ ప------?
M- k----- p------- p------?
Не, таа е штотуку седумнаесет. లే--- ద----- క---- ప------
L---- d----- k------ p------ē
Но таа веќе има дечко. కా--- ద----- ఇ------- ఒ- స--------- ఉ------
K---- d----- i------- o-- s-------- u----u