македонски » телугу   нешто сака


70 [седумдесет]

нешто сака

-

+ 70 [డెబ్బై]70 [Ḍebbai]

+ ఇష్టపడటంIṣṭapaḍaṭaṁ

70 [седумдесет]

нешто сака

-

70 [డెబ్బై]
70 [Ḍebbai]

ఇష్టపడటం
Iṣṭapaḍaṭaṁ

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиతెలుగు
Сакате ли да пушите? మీ-- ప--------- ఇ-------?
M--- p----------- i-------?
+
Сакате ли да танцувате? మీ-- డ------ చ---- ఇ-------?
M--- ḍ---- c------ i-------?
+
Сакате ли да се прошетате? మీ-- వ------ క- వ------ ఇ-------?
M--- v----- k- v------- i-------?
+
   
Јас сакам да пушам. నా-- ప--------- ఇ-----
N--- p----------- i----ē
+
Сакаш ли една цигара? మీ-- ఒ- స------ క-----?
M--- o-- s------ k-----?
+
Тој сака запалка. ఆయ--- బ---- క-----
Ā------ b---- k----i
+
   
Сакам да се напијам нешто. నా-- ఎ-- త------ ఉ---
N--- e-- t------- u--i
+
Сакам да јадам нешто. నా-- ఎ-- త------ ఉ---
N--- e-- t------- u--i
+
Сакам малку да се одморам. నా-- క---- వ------------ ఉ---
N--- k------ v-------------- u--i
+
   
Сакам да Ве прашам нешто. నా-- మ-------- ఎ-- అ------ ఉ---
N--- m-------- e-- a-------- u--i
+
Сакам да Ве замолам за нешто. నా-- మ-------- ద----- అ------ ఉ---
N--- m-------- d----- a-------- u--i
+
Сакам да Ве поканам за нешто. నా-- మ-------- ద----- ఆ------------ ఉ---
N--- m-------- d----- ā------------- u--i
+
   
Што сакате, молам? మీ-- ఏ-- క-----?
M--- ē-- k-----?
+
Сакате ли кафе? మీ-- క--- క-----?
M--- k---- k-----?
+
Или повеќе сакате чај? లే-- ట- త-------- ఇ---------?
L--- ṭ- t--------- i-----------?
+
   
Сакаме да патуваме накај дома. మే-- ఇ----- వ-------- అ-------------
M--- i----- v-------- a-----------u
+
Сакате ли такси? మీ-- ట----- క-----?
M--- ṭ---- k-----?
+
Вие сакате да телефонирате. వా---- ఒ- క--- చ---------- అ-------------
V---- o-- k-- c----------- a-----------u
+