македонски » телугу   нешто сака


71 [седумдесет и еден]

нешто сака

-

71 [డెబ్బై ఒకటి]
71 [Ḍebbai okaṭi]

ఏదో కావాలని అనుకోవడం
Ēdō kāvālani anukōvaḍaṁ

71 [седумдесет и еден]

нешто сака

-

71 [డెబ్బై ఒకటి]
71 [Ḍebbai okaṭi]

ఏదో కావాలని అనుకోవడం
Ēdō kāvālani anukōvaḍaṁ

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиతెలుగు
Што сакате? మీ-- ఏ-- చ------ అ-------------?
M--- ē-- c------- a------------?
Сакате ли да играте фудбал? మీ-- ఫ--- బ--- / స---- ఆ----- అ-------------?
M--- p--- b--/ s---- ā------ a------------?
Сакате ли да си ги посетите пријатели? మీ-- త- స---------- క------ అ-------------?
M--- t--- s---------- k--------- a------------?
   
сака కా----
K----i
Не сакам да задоцнам. నే-- ఆ------- ర---
N--- ā-------- r--u
Не сакам да одам таму. నే-- అ------- వ------
N--- a------- v-----u
   
Сакам да си одам дома. నే-- ఇ----- వ-------
N--- i----- v-----i
Сакам да останам дома. నే-- ఇ----- ఉ-----
N--- i---- u----i
Сакам да бидам сам / сама. నే-- ఒ------- / ఒ------- ఉ-----
N--- o-------/ o------- u----i
   
Сакаш ли да останеш овде? మీ-- ఇ---- ఉ------ ఉ---?
M--- i----- u------- u---?
Сакаш ли да јадеш овде? మీ-- ఇ---- త------ ఉ---?
M--- i----- t------- u---?
Сакаш ли да спиеш овде? మీ-- ఇ---- న----------- ఉ---?
M--- i----- n------------ u---?
   
Сакате ли да тргнете утре? మీ-- ర--- వ-------- ఉ---?
M--- r--- v-------- u---?
Сакате ли да останете до утре? మీ-- ర-------- ఉ------ ఉ---?
M--- r----------- u------- u---?
Сакате ли сметката да ја платите утре? మీ-- ర--- బ--- న- చ----------- ఉ---?
M--- r--- b-- n- c------------ u---?
   
Сакате ли во диско? మీ-- డ----- క- వ-------- ఉ---?
M--- ḍ---- k- v-------- u---?
Сакате ли во кино? మీ-- స----- క- వ-------- ఉ---?
M--- s----- k- v-------- u---?
Сакате ли во кафуле? మీ-- క-- క- వ-------- ఉ---?
M--- k---- k- v-------- u---?