македонски » телугу   нешто појаснува / образложува 3


77 [седумдесет и седум]

нешто појаснува / образложува 3

-

77 [డెబ్బై ఏడు]
77 [Ḍebbai ēḍu]

కారణాలు చెప్పడం 3
Kāraṇālu ceppaḍaṁ 3

77 [седумдесет и седум]

нешто појаснува / образложува 3

-

77 [డెబ్బై ఏడు]
77 [Ḍebbai ēḍu]

కారణాలు చెప్పడం 3
Kāraṇālu ceppaḍaṁ 3

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиతెలుగు
Зошто не ја јадете тортата? మీ-- క--- ఎ----- త--------?
M--- k-- e----- t----------?
Јас морам да ослабам. నే-- బ---- త------
N--- b----- t-----i
Јас не ја јадам, бидејки морам да ослабам. నే-- బ---- త------ అ----- న--- క--- త--------
N--- b----- t------ a----- n--- k-- t---------u
   
Зошто не го пиете пивото? మీ-- బ--- ఎ----- త--------?
M--- b-- e----- t----------?
Јас морам уште да возам. నే-- బ--- న- న-----
N--- b---- n- n------i
Јас не го пијам, бидејки морам уште да возам. నే-- బ--- న- న----- అ----- న--- బ--- త--------
N--- b---- n- n------- a----- n--- b-- t---------u
   
Зошто не го пиеш кафето? మీ-- క--- ఎ----- త--------?
M--- k---- e----- t----------?
Тоа е студено. అద- చ----- ఉ---
A-- c------ u--i
Јас не го пијам, бидејки е студено. అద- చ----- ఉ--- అ----- న--- క--- త--------
A-- c------ u--- a----- n--- k---- t---------u
   
Зошто не го пиеш чајот? మీ-- ట- ఎ----- త--------?
M--- ṭ- e----- t----------?
Немам шеќер. నా వ--- చ---- ల---
N- v---- c------ l--u
Јас не го пијам, бидејки немам шеќер. నా వ--- చ---- ల--- అ----- న--- ట- త--------
N- v---- c------ l--- a----- n--- ṭ- t---------u
   
Зошто не ја јадете супата? మీ-- స--- ఎ----- త--------?
M--- s-- e----- t----------?
Јас не ја нарачав. నే-- ద----- అ------
N--- d---- a-------u
Јас не ја јадам, бидејки не ја нарачав. నే-- ద----- అ------ అ----- న--- స--- త--------
N--- d---- a-------- a----- n--- s-- t---------u
   
Зошто не го јадете месото? మీ-- మ---- ఎ----- త--------?
M--- m----- e----- t----------?
Јас сум вегетаријанец. నే-- శ---------
N--- ś---------i
Јас не го јадам, бидејки сум вегетаријанец. నే-- శ--------- క------ న--- మ---- త--------
N--- ś---------- k------ n--- m----- t---------u