македонски » телугу   Сврзници 1


94 [деведесет и четири]

Сврзници 1

-

94 [తొంభై నాలుగు]
94 [Tombhai nālugu]

సముచ్చయం 1
Samuccayaṁ 1

94 [деведесет и четири]

Сврзници 1

-

94 [తొంభై నాలుగు]
94 [Tombhai nālugu]

సముచ్చయం 1
Samuccayaṁ 1

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиతెలుగు
Чекај, додека да престане дождот. వర--- ఆ-------- ఆ----
V----- ā----------- ā----i
Чекај, додека да бидам готов / готова. నే-- ప--------------- ఆ----
N--- p----------------- ā----i
Чекај, додека тој да се врати. ఆయ- వ------ వ---------- ఆ----
Ā---- v------ v------------- ā----i
   
Ќе почекам, додека ми се исуши косата. నా జ----- ఎ------------- న--- ఆ------
N- j---- e---------------- n--- ā-----u
Ќе почекам, додека да заврши филмот. సి---- అ---------- న--- ఆ------
S----- a------------ n--- ā-----u
Ќе почекам, додека семафорот светне зелено. ట్------ ల--- గ----- అ---------- న--- ఆ------
Ṭ------ l--- g--- a------------ n--- ā-----u
   
Кога патуваш на одмор? మీ-- స-------- ఎ------ వ-----------?
M--- s-------- e----- v---------?
Уште пред летниот распуст? ఎం-- క--- స--------- మ------?
E--- k---- s------------ m------?
Да, уште пред да започне летниот распуст. అవ---- ఎ--- క--- స------ మ------------
A----- e--- k---- s------- m--------------ē
   
Поправи го кровот, пред да започне зимата. చల- క--- మ------------- ప-------- బ--- చ-----
C--- k---- m---------------- p--------- b--- c-----i
Измиј си ги рацете, пред да седнеш на масата. మీ-- బ--- మ---- క------- మ----- మ- చ------ శ----- చ--------
M--- b---- m---- k------ m----- m- c------- ś------ c-------i
Затвори го прозорецот, пред да излезеш. మీ-- బ---- వ----- మ----- మ- క-------- మ--- వ-------
M--- b------- v------ m----- m- k--------- m--- v------i
   
Кога ќе се вратиш дома? మీ-- ఇ----- ఎ------ వ------?
M--- i----- e----- v------?
По наставата? క్---- త------?
K--- t-------?
Да, откако ќе заврши наставата. అవ---- క----- అ------- త-----
A----- k--- a-------- t------a
   
Откако тој имаше несреќа, не можеше повеќе да работи. ఆయ--- ప------ జ------------ ఇ-- ఆ-- ప-- చ-----------
Ā------ p------- j---------------- i--- ā---- p--- c------------u
Откако тој ја загуби работата, тој замина за Америка. ఆయ- ఉ------ ప---- త------ ఆ-- అ------ వ-------
Ā---- u------ p----- t-------- ā---- a------ v-----u
Откако тој замина за Америка, тој стана богат. ఆయ- అ------ వ------ త------ ఆ-- ద------- అ------
Ā---- a------ v------ t-------- ā---- d---------- a----u