македонски » урду   Во ресторан 3


31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

‫31 [اکتیس]‬
ikatees

‫ریسٹورانٹ 3 میں‬
restaurant mein

31 [триесет и еден]

Во ресторан 3

-

‫31 [اکتیس]‬
ikatees

‫ریسٹورانٹ 3 میں‬
restaurant mein

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиاردو
Јас би сакал / сакала едно предјадење. ‫م--- ا------- چ-----
m---- a-------- c-----e
Јас би сакал / сакала една салата. ‫م--- س--- چ-----
m---- s---- c-----e
Јас би сакал / сакала една супа. ‫م--- س-- چ-----
m---- s--- c-----e
   
Јас би сакал / сакала еден десерт. ‫م--- س--- ڈ- چ-----
m---- m----- d--- c-----e
Јас би сакал / сакала еден сладолед со шлаг. ‫م--- ک--- ک- س--- ا-- آ-- ک--- چ-----
m---- i------- k----- k- s--- c-----e
Јас би сакал / сакала овошје или сирење. ‫م--- پ-- ی- پ--- چ-----
m---- p--- y- p----- c-----e
   
Ние сакаме да појадуваме. ‫ہ- ن---- ک--- چ---- ہ---
h-- n----- k---- c------ h--n
Ние сакаме да ручаме. ‫ہ- د---- ک- ک---- ک---- چ---- ہ---
h-- d-- k- k---- k---- c------ h--n
Ние сакаме да вечераме. ‫ہ- ر-- ک- ک---- ک---- چ---- ہ---
h-- r--- k- k---- k---- c------ h--n
   
Што сакате за појадок? ‫آ- ک- ن---- م-- ک-- چ------
a-- k- n------ m--- k-- c------?
Лепчиња со мармалад и мед? ‫ب- ج-- ا-- ش-- ک- س--------
b-- j--- a-- s----- k- s---?
Тост со колбаси и сирење? ‫ٹ--- س--- ا-- پ--- ک- س--------
t---- s------ a-- p----- k- s---?
   
Едно варено јајце? ‫ا-- ا--- ہ-- ا--------
a-- A--- h--- a----?
Едно јајце на око? ‫ا-- ت-- ہ-- ا--------
a-- t--- h--- a----?
Еден омлет? ‫ا-- آ---------
a-- a------?
   
Молам, уште еден јогурт. ‫م------ ک- ک- ا-- د-- د- د---
m-------- k-- k- a-- d--- d-- d-n
Молам, уште сол и бибер. ‫م------ ک- ک- ا-- ن-- ا-- م-- د- د---
m-------- k-- k- a-- n---- a-- m---- d-- d-n
Молам, уште една чаша вода. ‫م------ ک- ک- ا-- گ--- پ--- ا-- د- د---
m-------- k-- k- a-- g---- p--- a-r