македонски » урду   Во банка


60 [шеесет]

Во банка

-

‫60 [ساٹھ]‬
saath

‫بینک میں‬
bank mein

60 [шеесет]

Во банка

-

‫60 [ساٹھ]‬
saath

‫بینک میں‬
bank mein

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиاردو
Би сакал / сакала да отворам една сметка. ‫م-- ا-- ا----- ک----- چ---- ہ----
m--- a-- a----- k----- c----- h--n
Еве го мојот пасош. ‫ی- م--- پ------ ہ---
y-- m--- p------- h-- -
А ова е мојата адреса. ‫ا-- ی- م--- پ-- ہ---
a-- y-- m--- p--- h-- -
   
Би сакал / сакала да уплатам пари на мојата сметка. ‫م-- ا--- ا----- م-- پ--- ج-- ک----- چ---- ہ----
m--- a--- a----- m--- p----- d----- c----- h--n
Би сакал / сакала да подигнам пари од мојата сметка. ‫م-- ا--- ا----- س- پ--- ن------ چ---- ہ----
m--- a--- a----- s- p----- n------ c----- h--n
Би сакал / сакала да земам извештај за сметката. ‫م-- ا----- ک- گ------ ل--- چ---- ہ----
m--- a----- k- g------- c----- h--n
   
Би сакал / сакала да исплатам еден патнички чек. ‫م-- ٹ------ چ-- ک-- ک----- چ---- ہ----
m--- t-------- c---- c--- k----- c----- h--n
Колку се високи таксите? ‫ا- ک- ف-- ک--- ہ---
i- k- f--- k---- h--?
Каде морам да потпишам? ‫م--- ک--- د---- ک--- چ------
m---- k---- d-------- k---- h--?
   
Очекувам трансакција од Германија. ‫م-- ج---- س- م-- آ--- ک- ا----- ک- ر-- ہ----
m--- G------ s- m---- o---- k- i------ k-- r--- h--n
Еве го бројот на мојата сметка. ‫ی- م--- ا----- ن--- ہ---
y-- m--- a----- n----- h-- -
Дали се пристигнати парите? ‫ک-- پ--- آ چ-- ہ----
k-- p----- a- c---- h---?
   
Би сакал / сакала да ги променам овие пари. ‫م-- ی- پ--- ت---- ک--- چ---- ہ----
m--- y-- p----- t------ k---- c----- h--n
Ми требаат US – долари. (амерички долари). ‫م--- ا----- ڈ--- ک- ض---- ہ---
m---- d----- k- z------- h-- -
Ве молам, дадете ми мали банкноти. ‫م------ ک- ک- م--- چ---- ن-- د- د----
m-------- k-- k- m---- c------- n--- d-----e
   
Има ли овде банкомат? ‫ک-- ی--- پ- پ--- ن----- ک- م--- ہ---
k-- y---- p-- p----- n------- k- m------ h--?
Колкава сума може да се подигне? ‫ک--- پ--- ن---- ج- س--- ہ----
k----- p----- n------ j- s---- h---?
Која кредитна картичка може да се користи? ‫ک---- ک---- ک--- ا------ ک-- ج- س--- ہ---
k---- c--- c--- i------- k-- j- s---- h--?