македонски » урду   Сврзници 1


94 [деведесет и четири]

Сврзници 1

-

‫94 [چورانوے]‬
choranway

‫حرف ربط 1‬
harf rabt

94 [деведесет и четири]

Сврзници 1

-

‫94 [چورانوے]‬
choranway

‫حرف ربط 1‬
harf rabt

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиاردو
Чекај, додека да престане дождот. ‫ب--- ک- ر- ج--- ت- ا----- ک-- --
i------ k--- b----- k- r-- j--- t-- -
Чекај, додека да бидам готов / готова. ‫ا----- ک-- - م--- ت--- ہ--- ت--
i------ k--- m--- t----- h---- t-- -
Чекај, додека тој да се врати. ‫ا----- ک-- - ا- ک- و--- آ-- ت--
i------ k--- i- k- w---- a--- t-- -
   
Ќе почекам, додека ми се исуши косата. ‫م-- ا--- ب---- ک- س--- ج--- ت- ا----- ک--- گ- --
m--- i------ k----- g- a--- b---- k- s---- j--- t-- -
Ќе почекам, додека да заврши филмот. ‫م-- ف-- ک- خ-- ہ--- ت- ا----- ک--- گ- --
m--- i------ k----- g- f--- k- k----- h---- t-- -
Ќе почекам, додека семафорот светне зелено. ‫م-- س--- ک- س-- ہ--- ت- ا----- ک--- گ- --
m--- i------ k----- g- s----- k- s--- h---- t-- -
   
Кога патуваш на одмор? ‫ت- چ----- پ- ک- ج- ر-- ہ- ؟-
t-- c------- p-- k-- j- r---- h-?
Уште пред летниот распуст? ‫گ----- ک- چ--- س- پ--- ؟----
g------- k- c------ s- p-----?
Да, уште пред да започне летниот распуст. ‫ہ--- گ----- ک- چ----- ش--- ہ--- س- پ--- --
h---- g------- k- c-------- s---- h---- s- p----- -
   
Поправи го кровот, пред да започне зимата. ‫س--- ش--- ہ--- س- پ--- چ-- ک- م--- ک- ل- --
s---- s---- h---- s- p----- c---- k- m------- k-- l- -
Измиј си ги рацете, пред да седнеш на масата. ‫م-- پ- ب----- س- پ--- ہ--- د-- ل- --
m--- p-- b------ s- p----- h---- d-- l- -
Затвори го прозорецот, пред да излезеш. ‫ب--- ج--- س- پ--- ک---- ب-- ک- ل- --
b---- j--- s- p----- k----- b--- k-- l- -
   
Кога ќе се вратиш дома? ‫ت- گ-- ک- آ- گ- ؟-
t-- g--- k-- a- g-?
По наставата? ‫ک--- ک- ب-- ؟-
c---- k- b---?
Да, откако ќе заврши наставата. ‫ہ--- ک--- خ-- ہ- ج--- ک- ب-- --
h---- j-- c---- k----- h- j--- k- b--- -
   
Откако тој имаше несреќа, не можеше повеќе да работи. ‫ح---- پ-- آ-- ک- ب-- و- ک-- ن--- ک- س-- --
h------ k- b--- w-- k--- n--- k-- s--- -
Откако тој ја загуби работата, тој замина за Америка. ‫ک-- چ----- ک- ب-- و- ا----- چ-- گ-- --
k--- c------- k- b--- w-- A------ c---- g--- -
Откако тој замина за Америка, тој стана богат. ‫ا----- ج--- ک- ب-- و- ا--- ہ- گ-- --
A------ j--- k- b--- w-- A---- h- g--- -