polski » angielski UK   Czasowniki modalne w czasie przeszłym 2


88 [osiemdziesiąt osiem]

Czasowniki modalne w czasie przeszłym 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

88 [osiemdziesiąt osiem]

Czasowniki modalne w czasie przeszłym 2

-

88 [eighty-eight]

Past tense of modal verbs 2

Kliknij, aby zobaczyć tekst:   
polskiEnglish UK
Mój syn nie chciał bawić się lalką. My s-- d-- n-- w--- t- p--- w--- t-- d---.
Moja córka nie chciała grać w piłkę nożną. My d------- d-- n-- w--- t- p--- f------- / s----- (a-.).
Moja żona nie chciała grać ze mną w szachy. My w--- d-- n-- w--- t- p--- c---- w--- m-.
   
Moje dzieci nie chciały pójść na spacer. My c------- d-- n-- w--- t- g- f-- a w---.
Oni nie chcieli / One nie chciały posprzątać pokoju. Th-- d-- n-- w--- t- t--- t-- r---.
Oni nie chcieli / One nie chciały iść spać. Th-- d-- n-- w--- t- g- t- b--.
   
On nie mógł jeść lodów. / Jemu nie było wolno jeść lodów. He w-- n-- a------ t- e-- i-- c----.
On nie mógł jeść czekolady. / Jemu nie było wolno jeść czekolady. He w-- n-- a------ t- e-- c--------.
On nie mógł jeść cukierków. / Jemu nie było wolno jeść cukierków. He w-- n-- a------ t- e-- s-----.
   
Mogłem / Mogłam sobie coś zażyczyć. I w-- a------ t- m--- a w---.
Mogłam / Wolno mi było kupić sobie sukienkę. I w-- a------ t- b-- m----- a d----.
Mogłam / mogłem wziąć sobie czekoladkę. / Wolno mi było wziąć sobie czekoladkę. I w-- a------ t- t--- a c--------.
   
Mogłeś / Mogłaś palić w samolocie? / Wolno ci było palić w samolocie? We-- y-- a------ t- s---- i- t-- a-------?
Mogłeś / Mogłaś pić piwo w szpitalu? / Wolno ci było pić piwo w szpitalu? We-- y-- a------ t- d---- b--- i- t-- h-------?
Mogłeś / Mogłaś wziąć psa do hotelu? / Wolno ci było wziąć psa do hotelu? We-- y-- a------ t- t--- t-- d-- i--- t-- h----?
   
W czasie wakacji dzieci mogły być długo na dworze. Du---- t-- h------- t-- c------- w--- a------ t- r----- o------ l---.
One mogły bawić się długo na podwórku. Th-- w--- a------ t- p--- i- t-- y--- f-- a l--- t---.
One mogły długo nie kłaść się spać. Th-- w--- a------ t- s--- u- l---.