polski » esperanto   Rodzina


2 [dwa]

Rodzina

-

2 [du]

Familio

2 [dwa]

Rodzina

-

2 [du]

Familio

Kliknij, aby zobaczyć tekst:   
polskiesperanto
dziadek la a-o
babcia la a---o
on i ona li k-- ŝi
   
ojciec la p---o
matka la p-----o
on i ona li k-- ŝi
   
syn la f--o
córka la f----o
on i ona li k-- ŝi
   
brat la f---o
siostra la f-----o
on i ona li k-- ŝi
   
wujek la o---o
ciotka la o-----o
on i ona li k-- ŝi
   
Jesteśmy rodziną. Ni e---- f------.
Ta rodzina nie jest mała. La f------ n- e---- m--------.
Ta rodzina jest duża. La f------ e---- g-----.
   
Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /customers/0/c/2/50languages.com/httpd.www/common/languages.php on line 32

Zgadnij, jaki to język!
Język _______ należy do najważniejszych języków na świecie. Mówi w nim ponad 300 milionów ludzi w ponad 20 krajach. Ten afroazjatycki język powstał kilka tysięcy lat temu. Na początku mówiono w nim tylko na _______m półwyspie, później rozprzestrzenił się na inne tereny. Mówiony _______ różni się znacznie od języka literackiego. Jest również wiele różnych _______ch dialektów. Osoby mówiące w tym języku z róznych regionów często w ogóle nie mogą się zrozumieć.

Klasycznym językiem literackim dziś prawie się nie mówi. Występuje on przede wszystkim w pisanej formie. Zainteresowanie językiem _______m w ostatnich latach znacznie wzrosło. Szczególnie pismo _______e wielu ludzi uznaje za fascynujące. Pisze się tu z prawej strony do lewej. Kto chce nauczyć się _______ego, powinien przestrzegać określonej kolejności. Najpierw wymowa, potem gramatyka, a na końcu pismo. Jeśli ta kolejność jest zachowana, nauka na pewno będzie przyjemnością.