Shqip » Çerkezisht   Muajt


11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [пшIыкIузы]
11 [pshIykIuzy]

Мазэхэр
Mazjehjer

11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [пшIыкIузы]
11 [pshIykIuzy]

Мазэхэр
Mazjehjer

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipадыгабзэ
janar щы-- м--
s------ m-z
shkurt мэ---
m----j
mars гъ------
g-------e
   
prill мэ---------
m---------u
maj жъ---------
z--------I
qershor мэ-------
m------u
   
Kёto janё gjashtё muaj. Ах-- м---- м----.
A---- m----- m----.
janar, shkurt, mars, щы-- м--- м----- г--------
s------ m--- m------ g--------,
prill, maj dhe qershor. мэ---------- ж---------- ы--- м--------.
m----------- z--------- y--- m-------.
   
korriku бэ-------
b--------u
gushti шы-------
s---------u
shtatori Iо-----
I----u
   
tetori чъ-------
c-------u
nёntori шэ------
s-------u
dhjetori ты-------
t------z
   
Edhe kёto janё gjashtё muaj. Мы---- м---- м----.
M------ m----- m----.
korrik, gusht, shtator бэ-------- ш--------- I-------
b---------- s----------- I-----,
tetor, nёntor dhe dhjetor. чъ-------- ш------- ы--- т--------.
c--------- s-------- y--- t-------.