Shqip » Çerkezisht   Pyes pёr rrugёn


40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

40 [тIокIитIу]
40 [tIokIitIu]

Гъогум кIэупчIэн
Gogum kIjeupchIjen

40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

40 [тIокIитIу]
40 [tIokIitIu]

Гъогум кIэупчIэн
Gogum kIjeupchIjen

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipадыгабзэ
Mё falni! Ем---- у------
E----- u------!
A mund tё mё ndihmoni? Iэ------- у---------- п---------?
I--------- u--------- p-----------?
Ku ndodhet ndonjё restorant i mirё kёtu? Ре------ д---- г--- м-- д---?
R------- d---- g---- m---- d----?
   
Ecni majtas, nё qoshe. Къ----- д--- с--------- г----.
K---- d----- s------------ g----.
Ecni pastaj pak drejt. Ет---- з------ т------- ш-----.
E------ z------- t--------- s-----.
Ecni pastaj 100 metra djathtas. Ет---- д---------- ж------- м------- ш-----.
E------ d----------- z------ m-------- s-----.
   
Mund tё merrni dhe autobusin. Ав------- ш------------ ш----------.
A-------- s------------ s------------.
Mund tё merrni dhe tramvajin. Тр------- ш------------ ш----------.
T-------- s------------ s------------.
Mund tё udhёtoni dhe mbrapa meje. Са-- ш------ м-------- ш---------- ш----------.
S---- s------- m----------- s---------- s------------.
   
Si mund tё shkoj nё stadium? Фу---- з---------- с-------- с-------- с-------- с--------?
F----- z---------------- s-------- s------------ s--------- s----------?
Kaloni urёn! Лъ------- ш-----------
L--------- s-----------!
Kaloni tunelin! Ту--------- ш--------
T----------- s---------!
   
Udhёtoni deri te semafori i tretё. Ящ----- г--------- н--- ш-----.
J------------ g---------- n----- s-----.
Kthehuni pastaj nё rrugёn e parё djathtas. Ет---- ш------------- а---- г-------- ш-------.
E------ s-------------- a------ g-------- s-------.
Udhёtoni pastaj drejt deri te kryqёzimi tjetёr. Ет---- з------ г---- з------- ш----------- ш-----.
E------ z------- g--- z--------- s------------ s-----.
   
Mё falni, si mund tё shkoj nё aeroport? Ем---- у------ с-------- а--------- с------ с---------?
E----- u------- s------------ a---------- s------- s-----------?
Mё mirё merrni metronё. Ме------- у----- н-------.
M--------- u------ n--------.
Udhёtoni deri te stacioni i fundit. Ау---- у------ н--.
A------- u------- n---.