Shqip » Çerkezisht   Pёrgatitjet pёr udhёtim


47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

47 [тIокIитIурэ блырэ]
47 [tIokIitIurje blyrje]

Гъогу техьаным зыфэгъэхьазырын
Gogu teh'anym zyfjegjeh'azyryn

47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

47 [тIокIитIурэ блырэ]
47 [tIokIitIurje blyrje]

Гъогу техьаным зыфэгъэхьазырын
Gogu teh'anym zyfjegjeh'azyryn

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipадыгабзэ
Ti duhet tё bёsh gati valixhen tonё! Ти------- б----------- ф--.
T--------- b----------- f--.
S’duhet tё harrosh asgjё! Зы---- з------------- х-------
Z----- z---------------- h--------!
Tё duhet njё valixhe e madhe! Че----- н--- и--- у--------.
C------- n--- i---- u---------.
   
Mos harro pashaportёn! Па------- к-----------------
P-------- k-----------------!
Mos harro biletёn e fluturimit! Къ--------- б------ к-----------------
K----------- b------ k-----------------!
Mos harro çeqet e udhёtimit! Гъ--- ч----- к-----------------
G--- c------- k-----------------!
   
Merr kremin kundra-diellit me vete. Ты---- у--------------- к----- з-----.
T----- u---------------- k----- z------.
Merr syzet e diellit me vete. Нэ------- ш------ з-----.
N---------- s-------- z------.
Merr kapelen me vete. Гъ----- п---- з-----.
G-------- p---- z------.
   
A do ta marrёsh njё hartё rruge me vete? Ка---- з------- п--------?
K------ z--------- p--------?
A do ta marrёsh njё guidё me vete? Гъ------------ з------- п--------?
G------------ z--------- p--------?
A do ta marrёsh njё çadёr me vete? Ща----- (щ------) з------- п--------?
S-------- (s----------) z--------- p--------?
   
Mos harro pantallonat, kёmishat, çorapet. Гъ---------- д-------- л-------- к----------------.
G-------------- d----------- l---------- k-----------------.
Mos harro kravatat, rripat, xhaketat. Пш---------- б---------- к-------- к----------------.
P------------- b----------- k--------- k-----------------.
Mos harro pizhamat, kёmishat e natёs dhe bluzat. Пи-------- ч-- д-------- ф---------- к----------------.
P------------ c------ d----------- f------------ k-----------------.
   
Tё duhen kёpucё, sandale dhe çizme. Щы--------- г------ ц--------- щ-------- у-------------.
S------------ g-------- c---------- s------------ u------------------.
Tё duhen shami hundёsh, sapun dhe njё gёrshёrё thonjsh. Iэ-------------- с---- ы--- I--------------- у-------------.
I----------------- s---- y--- I------------------ u------------------.
Tё duhet njё krёhёr, njё furçe dhёmbёsh dhe njё pastё dhёmbёsh. Шъ---------- ц--------- у-------------.
S-------------- c----------- u------------------.