Shqip » Çerkezisht   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [тIокIищрэ ирэ]
68 [tIokIishhrje irje]

ины – цIыкIу
iny – cIykIu

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [тIокIищрэ ирэ]
68 [tIokIishhrje irje]

ины – цIыкIу
iny – cIykIu

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipадыгабзэ
i madh dhe i vogёl ин- ы--- ц-----
i-- y--- c----u
Elefanti ёshtё i madh. Пы--- и--.
P---- i--.
Miu ёshtё i vogёl. Цы---- ц-----.
C---- c-----.
   
i errёt dhe i çelёt шI---- ы--- н--- (н----)
s------ y--- n---- (n-----)
Nata ёshtё e errёt. Чэ--- ш-----.
C-------- s------.
Dita ёshtё me dritё. Ма--- н----.
M----- n-----.
   
i vjetёr dhe i ri жъ- ы--- к--
z-- y--- k--e
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. Ти---- ж-- д--.
T------ z-- d---.
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. Ил--- 70------ у-------------- а- д---- н----------.
I---- 70-------- u-------------------- a- d----- n----------.
   
i bukur dhe i shёmtuar да-- ы--- I--
d---- y--- I-e
Flutura ёshtё e bukur. Хь----------- д---.
H------------ d----.
Merimanga ёshtё e shёmtuar. Бэ---- I--.
B------- I--.
   
i trashё dhe i hollё пщ-- ы--- о-
p------ y--- od
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. Бз--------- к----------- к---------- п---.
B--------- k------------ k--------------- p------.
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. Хъ--------- к-------- ш------- к---------- о-.
H-------- k-------- s------- k--------------- o-.
   
i shtrenjtё dhe i lirё лъ---- ы--- п---
l----- y--- p--t
Makina ёshtё e shtrenjtё. Ма----- л-----.
M-------- l-----.
Gazeta ёshtё e lirё. Гъ------ п---.
G------- p---.