Shqip » Afrikanisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [vyftien]

Vrugte en kos / voedsel

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [vyftien]

Vrugte en kos / voedsel

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipAfrikaans
Kam njё luleshtrydhe. Ek h-- ’- a-----.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. Ek h-- ’- k------- e- ’- s-------.
Kam njё portokall dhe njё qitro. Ek h-- ’- l----- e- ’- p-----.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. Ek h-- ’- a---- e- ’- v---------- / m----.
Kam njё banane dhe njё ananas. Ek h-- ’- p------ e- ’- p-------.
Po bёj njё sallatё me fruta. Ek m--- ’- v----------.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. Ek e-- r-----------.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. Ek e-- r----------- m-- b-----.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. Ek e-- r----------- m-- b----- e- k-----.
   
Unё ha njё sanduiç. Ek e-- ’- t----------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. Ek e-- ’- t---------- m-- m--------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. Ek e-- ’- t---------- m-- m-------- e- t------.
   
Duam bukё dhe oriz. On- h-- b---- e- r-- n----.
Duam peshk dhe biftek. On- h-- v-- e- b------- / s---- n----.
Duam pica dhe makarona. On- h-- p---- e- s-------- n----.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? Wa- h-- o-- n----?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. On- h-- w------ e- t------- v-- d-- s-- n----.
Ku ka nje supermarket? Wa-- i- '- s--------?