Shqip » Afrikanisht   Urdhёrore 1


89 [tetёdhjetёenёntё]

Urdhёrore 1

-

89 [nege en tagtig]

Imperatief 1

89 [tetёdhjetёenёntё]

Urdhёrore 1

-

89 [nege en tagtig]

Imperatief 1

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipAfrikaans
Ti je kaq dembel – mos ji kaq dembel! Jy i- s- l-- – m--- n-- s- l-- w--- n--!
Ti fle gjatё – mos fli kaq gjatё! Jy s---- s- l--- – m--- n-- s- l--- s---- n--!
Ti vjen kaq vonё – mos eja kaq vonё! Jy k-- s- l--- – m--- n-- s- l--- k-- n--!
   
Ti qesh me zё kaq tё lartё – mos qesh me zё kaq tё lartё! Jy l-- s- h--- – m--- n-- s- h--- l-- n--!
Ti flet me zё kaq tё ulёt – mos flit me zё kaq tё ulёt! Jy p---- s- s-- – m--- n-- s- s-- p---- n--!
Ti pi shumё – mos pi kaq shumё! Jy d---- t- v--- – m--- n-- s- b--- d---- n--!
   
Ti pi shumё duhan – mos pi kaq shumё! Jy r--- t- v--- – m--- n-- s- b--- r--- n--!
Ti punon shumё – mos puno kaq shumё! Jy w--- t- v--- – m--- n-- s- b--- w--- n--!
Ti udhёton kaq shpejt – mos udhёto kaq shpejt! Jy r- t- v----- – m--- n-- s- v----- r- n--!
   
Ngrihuni, zoti Myler! St--- o-- M----- M-----!
Uluni, zoti Myler! Si-- M----- M-----!
Rrini ulur, zoti Myler! Bl- s--- M----- M-----!
   
Kini durim! We-- g-------!
Merrni kohёn qё ju duhet! Ne-- u t--!
Prisni njё moment! Wa- ’- o------!
   
Kini kujdes! We-- v--------!
Jini tё pёrpiktё! We-- b-----!
Mos u tregoni budalla! Mo-- n-- d-- w--- n--!